Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nebereikės popierinių dokumentų registruojant ūkius

Registro duomenų teikėjams nebereikės kartu su dokumentais pateikti Ūkininkų ūkių registrui ir popierinių dokumentų kopijų. Tam pirmadienį vykusiame posėdyje galutinai pritarė Seimas.  

Žemės ūkio ministerijos projektu, kuriuo atsisakoma perteklinio reikalavimo registro duomenų teikėjams kartu su teikiamais dokumentais Ūkininkų ūkių registrui pateikti ir popierines dokumentų kopijas, siekiama mažinti administracinę naštą, didinti elektroninę paslaugų plėtrą ir gerinama teikiamų Ūkininkų ūkių registro paslaugų kokybė. Priėmus įstatymą administracinė našta sumažės 369 tūkst. Eur.

Šiuo metu Ūkininko ūkio įstatyme yra nustatytas reikalavimas registro duomenų teikėjams kartu su teikiamais dokumentais pateikti ir popierines dokumentų kopijas. 2018 m. kovo mėn. sukūrus bendrą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registro ir Ūkininkų ūkių registro portalą, registrų tvarkymo įstaigoms ir juose tvarkomų asmens duomenų tvarkytojams – VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro ir savivaldybių administracijų darbuotojams - atsirado galimybė skaitmenizuoti pateiktus duomenų teikėjų prašymus ir prie jų pridedamus dokumentus bei juos sukelti į skaitmenizuotų duomenų bazę.

Projekte taip pat numatoma, kad ūkis turi būti įregistruotas ir ūkio įregistravimo pažymėjimas išduotas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo ir dokumentų pateikimo registro tvarkymo įstaigai dienos. Jeigu ūkį įregistruoti atsisakoma, priežastys nurodomos raštu.

Rekomenduojami video