Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ne tik liepos linksta šalia kelio

„Ko tu stovi taip keistai pasviręs? Ar nebūsi tamsta apsirijęs?"- atrodo, dar neseniai visokiomis progomis mėgdavome plėšti legendinės grupės „Antis" dainą. Grupė tapo muzikos pasaulio istorija, tačiau keistai pasvirusių dalykų pas mus liko pakankamai.

Ne vienas biržietis ar atvykėlis, vaikštinėdamas iš tiesų vaizdingomis vietomis nutiestu pėsčiųjų taku palei Širvėnos ežerą, atkreipė dėmesį į pasvirusius tako apšvietimo žibintus. Ir pasviręs jų ne vienas - šalia tako jie išsirikiavę tarsi gerokai įkaušusi garbės sargyba. Pastabesni piliečiai nustatė, kad šviesos šaltiniai pasvirę kryptingai - dauguma linksta į priešingą nuo Širvėnos ežero pusę.

Kodėl taip yra, vieningos nuomonės nėra. Žmonės be polėkio ir fantazijos sako, jog tai taką įrengusių statybininkų darbo brokas. Turintys lakesnę fantaziją ir buvę Palangoje piliečiai teigia, kad tai nuo ežero pučiančių šiaurių vėjų padarinys. Juk ir pušys prie jūros nuo vėtrų pakrypusios.

Miesto seniūnas Vytas Jareckas priklauso tai pirmajai ekspertų grupei. Anot seniūno, jau statybos metu, prieš penkmetį, buvo aišku, jog žibintų stulpams stabilumo trūksta. Gruntas paežerėje minkštas, dažnai būna įmirkęs, todėl betoninė konsolė, kurioje įstatomas šviestuvo stiebas, žemėje nėra stabili. V. Jareckas mena, kad dar prieš priduodant taką jaunimas smagindamasis rankomis buvo nulankstęs silpnai įtvirtintus žibintus. Tokia situacija liko iki šiol. Anot seniūno, prieš kurį laiką pavyko prisikviesti buvusį rangovą sutvarkyti labiausiai pasvirusius žibintus, bet tai reikalo esmės nekeičia, atsiranda naujų palinkėlių.

Gaila, bet susisiekti su žmogumi, buvusiu šio tako projekto vadovu iš savivaldybės pusės, nepavyko. Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Januškevičius atostogauja ir į telefono skambučius neatsiliepia. Pasak skyriaus vedėjo Giedriaus Nevieros, toks tako žibintų pastatymo būdas greičiausiai buvo numatytas projekte. Dabar, anot vedėjo, teks ieškoti kokio nors kito sprendimo.

 

Antanas Vaičeliūnas

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video