Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nausėdiškiai išsakė kaimo problemas

Rugsėjo 19 dieną rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas ir Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas lankėsi Nausėdžiuose, susitiko su Nausėdžių kaimo bendruomenės pirmininku Jonu Vaičekoniu, Nausėdžių kultūros darbuotojomis Gita Jarmalavičiene ir Irina Šakuro, bibliotekininke Regina Kavaliauskiene, Zizonių kaimo gyventoja Jurgita Kregždaite.

Rajono vadovams rūpėjo pamatyti, kaip šiuo metu atrodo iš dalies renovuotas kultūros namų pastatas (pastatas buvo tvarkomas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą), išgirsti pačių darbuotojų nuomonę dėl buvusios mokyklos pastato naudojimo. Šiuo metu ten įsikūręs Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos skyrius. Abu pastatai priklauso savivaldybei.

Nausėdiečiai pirmiausia pasiūlė atkreipti dėmesį į byrančias laiptų į kultūros namus plyteles: renovacijos darbai buvo baigiami žiemą, statybininkai skubėjo, į plyteles niekas nekreipė dėmesio. Dabar jos skyla, trupa gabalais. Ir pats pastatas sutvarkytas pusiau: viena pusė apšiltinta ir nudažyta, kita palikta su byrančiomis plytomis.

J. Vaičekonis sakė prašęs statybininkų nudažyti bent priekinę pastato dalį, kad baltų plytų siena kuo mažiau kristų į akis. Ir pats sumokėjęs dažytojams už darbą.Pirmasis pastato aukštas sutvarkytas moderniai, antrasis aukštas taip ir liko neremontuotas, trupančiomis lubomis ir sienomis, nešildomas. Anot G. Jarmalavičienės, antras aukštas buvo paliktas antram projekto etapui, tik niekas nepasakė, kada bus tas antrasis etapas.

Šiuo metu dar nesibaigė garantinis statybos darbų terminas, todėl statybininkai tvarko pasirodžiusį broką.

Nausėdžių žmonės džiaugėsi bent tuo, kad kaime išliko kultūros namai ir jie aptvarkyti, juose vyksta veikla, tai yra jaunimą ir pagyvenusius žmones pritraukianti vieta. Kaimo bendruomenės pirmininkas pasirūpina, kad čia būtų šilčiau, nei šilumos būtų iš Biržų kultūros centro skiriamo kuro.

Kultūros namuose renkasi ir kaimo bendruomenės aktyvas. Kol buvo tvarkomi kultūros namai, ir kultūros darbuotojai, ir kaimo bendruomenė glaudėsi buvusiame mokyklos pastate. Nors pastatas yra savivaldybės balanse, kaimo bendruomenė rūpinosi jo priežiūra ir iš dalies – šiluma (Jurgio Bielinio viešoji biblioteka sumoka tik už bibliotekos patalpų šildymą elektra, o pati bibliotekininkė kūrena krosnį malkomis, kurių parūpina bendruomenės pirmininkas J. Vaičekonis). Bendruomenei šis pastatas jau nereikalingas, juo rūpinasi tik iš įpročio.

Ir rajono vadovai, ir Nausėdžių bendruomenės atstovai sutiko, kad savivaldybei išlaikyti du panašios paskirties pastatus neapsimoka, todėl vertėtų suremontuoti bent dalį antrojo aukšto patalpų kultūros namuose ir ten perkelti biblioteką. Netrukus bus parengta remonto darbų sąmata, o lėšas remontui teks numatyti būsimų metų savivaldybės biudžete.

Susitikime aptarti ir kiti dalykai: kelių tvarkymas, vandens tiekimo reikalai ir nuotekų tvarkymas. Keliasdešimt Nausėdžių gyventojų pagal pajus yra įsigiję vandenvietę ir vandens tiekimo tinklus, pats bendruomenės pirmininkas juos prižiūri. Ar ilgai bendruomenė pajėgs ir galės pati prižiūrėti savo vandens tiekimo sistemą, dar neaišku.

J. Kregždaitė prašė, kad administracijos specialistai gyventojams patartų, kaip reikia sutvarkyti vandens tiekimo įrenginių dokumentaciją, kokius žingsnius atlikti, kad prireikus viską būtų galima perduoti UAB „Biržų vandenys“.

Susitikimo metu aptarti kiti klausimai, savivaldybės vadovai atsakė į klausimus ir išklausė pasiūlymus.

Parengė savivaldybės mero

patarėja Janina Bagdonienė

Rekomenduojami video