Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nausėda teigia, kad nebūtų pasirašęs Partnerystės įstatymo

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad būtų nepasirašęs Partnerystės įstatymo, jei šis būtų priimtas Seime, mat jame partnerystės apibrėžimas beveik atitiko santuokos apibrėžimą.

„Būčiau jo nepasirašęs, dėl to, kad jame buvo beveik suniveliuoti santuokos ir partnerytės apibrėžimai. Kitaip tariant, tas apibrėžimas, kuris buvo pateiktas tenai, iš esmės yra beveik prilygstantis santuokai“, – žurnalistams trečiadienį sakė G. Nausėda. Portalas tv3.lt primena, kad pavasarį valdančiųjų inicijuotas Partnerystės įstatymas žlugo dar pirmame laiptelyje – pateikimo stadijoje pritrūko Seimo narių balsų. Vis dėlto valdantieji patobulintą projektą ketina grąžinti Seimo rudens sesijoje.

Partnerystės įstatymo projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, ją apibrėžiant kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Prezidentas pastaruoju metu sulaukė liberaliųjų politinių jėgų, visuomenininkų kritikos dėl pozicijos LGBTQ bendruomenės atžvilgiu – sprendimo nepalaikyti keliolikos ES laiško kritikuojant Vengriją dėl LGBTQ bendruomenei nepalankaus įstatymo, dėl kreipimosi į Šeimų maršo dalyvius, jo patarėjo P. Mačiulio padėkos iniciatyvos organizatoriams.

Rekomenduojami video