Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nausėda kviečia žmones skiepytis, sako, kad jo 92 metų tėtis jau norėtų trečios skiepo dozės

Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į visus Lietuvos žmones ir dar kartą paragino pasiskiepyti. Jo teigimu, faktai apie vakcinų naudą kalba patys už save, o vakcinacija yra vienintelis būdas išspręsti koronaviruso problemą Lietuvoje.

„Noriu dar kartą paskatinti pasiskiepyti. Ne dėl to, kad kažkas verčia tą daryti ar kažkas skatina tą daryti. Pasiskiepykite dėl savęs, dėl savo artimųjų ir dėl visos visuomenės saugumo“, – į Lietuvos žmones trečiadienį kreipėsi G. Nausėda. Pasak prezidento, faktai byloja, kad tie žmonės, kurie yra pasiskiepiję, keleriopai sumažina savo riziką susirgti koronavirusu, ypač – delta atmaina, sumažėja tikimybė patekti į ligoninę, sumažėja tikimybė, kad gali ištikti mirtis.

 „Mažiau vadovaukimės socialinių tinklų teorijomis arba specialistų rekomendacijomis. Tiesiog klausykime mūsų mokslininkų, specialistų ir pasiskiepykime. Šiandien Lietuvoje turime visas galimybes tai padaryti, turime visų tipų vakcinų, turime daug mobiliųjų punktų, todėl galite nesunkiai rasti tokį jūsų artimoje aplinkoje. Žinoma, pasiklauskite tų, kurie jau pasiskiepijo. Jeigu jau pasiskiepijo, jie jums suteiks visą informaciją, kodėl jie taip padarė“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Galiu pasakyti vieną paprastą dalyką. Pasiskiepijau aš, pasiskiepijo mano žmona Diana, pasiskiepijo mano abi dukros. Paskutinio mano susitikimo su tėveliu metu, jis paklausė, kada jis galės pasiskiepyti trečiąjį kartą, kadangi jo antrasis skiepas buvo atliktas prieš pusę metų. Jis yra labai bendraujantis žmogus, tokiu būdu jis nori sumažinti savo riziką susirgti. Kaip jūs puikiai žinote, žmogui, kuriam beveik 92 metai, kiekvienas kontaktas su susirgusiu asmeniu gali būti lemtingas. Taigi, pasiskiepykime, pasinaudokime proga išspręsti šią Lietuvos problemą ir gyventi sveikai“, – sakė prezidentas.

Praėjusią parą nustatyti 337 nauji koronaviruso atvejai, naujų mirčių ir vėl nefiksuota

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 337 nauji koronaviruso atvejai, naujų mirčių dėl šios ligos nefiksuota, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas. REKLAMA Naujų mirčių nefiksuota šeštą dieną iš eilės. 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 80,4, o teigiamų diagnostinių testų dalis per parą ūgtelėjo iki 2,4 procento. Šalyje atlikti 5932 molekuliniai (PGR) ir 6761 antigeno tyrimas dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 281 tūkst. 629 žmonės, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 2065. Nuo šios ligos iš viso mirė 4412 žmonių, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9024 mirtys. Vyriausybė spręs, kokie apribojimai būtų taikomi blogėjant epidemiologinei situacijai Vyriausybė trečiadienį spręs, kokios veiklos būtų leidžiamos tik su galimybių pasu, šalyje blogėjant epidemiologinei situacijai.

Kaip BNS sakė sveiktos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta, Ministrų kabinetas taip pat turėtų patvirtini ir pandemijos rodiklius, kuriuos peržengus būtų įvesti ribojimai. „Bus kalbama apie tai, kada pradėti taikyti ribojimo priemones ir kokios jos galėtų būti, išplečiant galimybių paso taikymo ribas“, – teigė A. Šuksta. Šią savaitę sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, kad papildomi ribojimai galėtų vėl būti taikomi, jei ligoninėse būtų gydoma per 300 žmonių. A. Šukstos teigimu, Vyriausybė turėtų priimti sprendimą nebekompensuoti tyrimų galimybių pasui, taip pat numatyti, kad pripažįstami būtų tik molekuliniai (PGR) testai.

Rekomenduojami video