Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nausėda apie Rusiją: negalime pradėti jokio dialogo su agresyviu režimu

Prezidentas Gitanas Nausėda pakartojo, kad Lietuva remia Ukrainos reformas, kels Krymo okupacijos klausimą tarptautinėje bendruomenėje ir tikino, kad kol nėra jokių teigiamų signalų iš Kremliaus, dialogas su Rusija – neįmanomas.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį kartu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu atidarė Ukrainos reformų konferenciją. „Tikrai nuoširdžiai, asmeniškai džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį Lietuvoje. Ypatingai džiugu, kad ukrainiečiai, mūsų draugai ir partneriai, kartu su visa Lietuva vakar šventė mūsų šaliai itin svarbią datą – karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Mūsų bendra istorinė praeitis LDK, mano nuomone, yra tvirtos ir ilgalaikės partnerystės pagrindas“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Jo teigimu, Lietuva ir Ukraina turi stiprinti politinius, kultūrinius ir ekonominius ryšius. G. Nausėda ir V. Zelenskis trečiadienį vyks į pajūrį, kur Lietuvos ir Ukrainos susisiekimo ministrai derėsis dėl bendradarbiavimo perspektyvų. „Kalbėdamas su prezidentu Zelenskiu visada ir visiškai palaikau pastangas išlaikyti Krymo klausimą tarptautinėje darbotvarkėje. Rusija tęsia Krymo okupacijos įtvirtinimą ir proaktyviai, kartais ir agresyviai, diegia savo naratyvą. Tarptautinės bendruomenės dėmesio reikalauja ir tęstinis Rusijos karinių pajėgų telkimas Kryme ir prie sienos su Ukraina. Kol stebime tokius Rusijos veiksmus, privalome išlaikyti griežtą ir nekintančią poziciją Rusijos atžvilgiu“, – sakė G. Nausėda. Lietuvos prezidentas tvirtino, kad šią poziciją kartojo ir birželį vykusioje Europos Vadovų Taryboje. „Noriu pasikartoti – negalime pradėti jokio dialogo su agresyviu režimu, kol nematome jokių teigiamų jo elgesio pokyčių“, – įsitikinęs G. Nausėda.

Šalies vadovas patvirtino, kad Lietuva visuomet rems Ukrainos kelią į Europos Sąjungą ir NATO. „Žinome, kad Ukrainos laukia sudėtingi iššūkiai ir esame pasirengę pasidalinti patirtimi. Žinome dėl to, kad patys tą patyrėme, patys tą išgyvenome ir sprendėme savo problemas patys arba su mūsų draugų pagalba. Todėl palaikome ukrainiečius šiame nelengvame transformacijos kelyje“, – sakė prezidentas. „Tarptautinės bendruomenės strateginis interesas – klestinti ir demokratiška Ukraina. Todėl svarbu tęsti paramą ir palaikymą šioje šalyje vykdomoms reformoms“, – pridūrė G. Nausėda.

Zelenskis: nesu toks optimistiškas kaip prezidentas Nausėda

„Keletą kartų pasakiau „brangusis, prezidente“. Čia kalbu iš visos širdies ir iš tikrųjų jaučiu tą ramybę ir palaikymą Lietuvoje, pastovų palaikymą Ukrainai. Esu dėkingas dėl to būtent prezidentui ir lietuvių tautai. Labai man malonu būti čia, esu tikras kaip ir bet kuriam ukrainiečiui Vilniuje“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas V. Zelenskis.

G. Nausėda tvirtino, kad jo nenuvilia tai, kad Ukrainai kol kas nėra aiškios narystės NATO ir ES perspektyvos. „Manyčiau, kad dabartinėmis aplinkybėmis tiek EVT, tiek NATO viršūnių susitikime mes pasiekėme maksimumą, ką šiuo metu galėjome pasiekti. Labai aiškiai deklaruota, kad atvirų durų politika išlieka. Ir kad Bukarešto 2008 metų susitarimas ir aiškios žinutės Ukrainai egzistavimas išlieka ir NATO neketina nuo to nusigręžti“, – tikino G. Nausėda. „Aš taip optimistiškai nepriimu kaip prezidentas Nausėda, kas liečia tuos terminus ir Ukrainos ateities Europos Sąjungoje ir aljanse. Svarbu, kad ukrainiečių tauta per tuos metus neprarastų tikėjimo, kad Europos Sąjunga mato Ukrainą kaip savo narę“, – kalbėjo V. Zelenskis. Jis teigė, kad jaučia palaikymą iš kai kurių valstybių ir jų vadovų, pavyzdžiui, Lietuvos prezidento ar Europos Vadovų Tarybos pirmininko Charleso Michelio.


Rekomenduojami video