Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naujovė, kurios nebuvo: policijos pareigūnas galės nurodyti įtariamam smurtautojui kuriam laikui kraustytis lauk

Lietuvoje iki šiol to nebuvo. Greitu laiku mūsų šalyje gali būti įteisintas apsaugos nuo smurto orderis, kuris reiškia, kad įtariamas smurtautojas galėtų būti kuriam laikui iškeldinamas iš namų pagal policijos pareigūno nurodymą, net jeigu nebus pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl smurto.

Smurtą kenčiančioms moterims padedančios organizacijos ir policijos pareigūnai teigia, kad toks įrankis leis pagelbėti aukoms psichologinio smurto atvejais, kai mėlynių ar lūžių nėra, bet žmogus sistemingai bauginamas, žeminamas, iš jo tyčiojamasi.

Kaip tai vyktų?

„Policijos pareigūnas, atvykęs į įvykio vietą ir matydamas, kad neužtenka duomenų pradėti ikiteisminį tyrimą, skirtų apsaugos orderį. Smurtavęs asmuo turės pasišalinti iš gyvenamosios vietos ir nesiartinti prie aukos 72 valandas. Kur apsistos smurtautojas – jo reikalas. Policija jam įteiks nakvynės namų ar savivaldybės parengtų galimų apsigyventi vietų sąrašą, bet tai jau to asmens pasirinkimas, ar jis keliaus pas tėvus, ar pas draugus, ar į nakvynės namus“, – pasakoja Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacijos valdybos pirmininkė, Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė.

Tiesa, iki šiol siūlyta, kad policijos pareigūnas galėtų nurodyti smurtautojui išsikelti iš namų iki 15 dienų, dabar koncepcija kita – išsikelti reiktų 3 dienoms, bet pareigūnas galėtų kreiptis į teismą dėl orderio pratęsimo įtariamam smurtautojui dar 12 dienų.

Koncepcija pakeista prieštaraujant Teisingumo ministerijai, teismų atstovams ir prokurorams, mat baimintasi, kad be teismo taikant apsaugos nuo smurto orderį 15 dienų, bus pažeistos asmenų teisė į būstą ar privataus gyvenimo neliečiamumą. P

asak Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininko Mindaugo Akelaičio, policijai būtų buvęs priimtinesnis 15 dienų trukmės apsaugos nuo smurto orderis, nes smurtas šeimose dažniausiai vyksta naktimis, savaitgaliais arba nedarbo dienomis, o teismai nedirba 24/7 režimu.Rekomenduojami video