Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naujos vaizdo instrukcijos – pagalba ŽŪMIS naudotojams

Jau keletą metų Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) klientai, pretenduojantys ar gavę paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą (KPP),kviečiami naudotis Žemės ūkio ministerijos informacine sistema ŽŪMIS, kurios pagrindinė funkcija – suteikti galimybę pareiškėjams ir paramos gavėjams teikti dokumentus elektroniniu būdu, taip palengvinant dokumentų teikimo procesą. Klientų patogumui NMA parengė ir naujas naudojimosi ŽŪMIS vaizdines instrukcijas.

Visi dokumentai – per ŽŪMIS

ŽŪMIS gyvuojantdaugiau kaip7 metus, projektų vykdytojai jau priprato teikti dokumentus – iš pradžiųprojektų įgyvendinimo ataskaitas, mokėjimo prašymus, vėliau ir paraiškas – elektroniniu būdu. Šiuo metu sistemos funkcijas stipriai išplėtus, didžioji dalis projektų vykdytojų vertinajos privalumus.

Nuo šių metų pradžiosKPP administravimo taisyklėse įsigaliojo nuostata,jog per ŽŪMIS būtina teikti visus su projekto įgyvendinimu susijusius dokumentus pagal visas KPP priemones. Paraiškas galima teikti užpildant ŽŪMIS esančią elektroninę paraiškos formą– iki šiol taip per sistemą buvo priimamos paraiškos pagal keletą KPP priemonių.

Jei ŽŪMIS nėra sukurtos elektroninės paraiškos formos, paramos paraišką ir papildomus dokumentus reikėtų pateikti naudojantis ŽŪMIS pranešimų siuntimo funkcija (ŽŪMIS meniu punktas „Pranešimai“) arba siunčiant jas elektroniniu paštu dokumentai@nma.lt. Pastaruoju atveju visi teikiami dokumentai turi būti pasirašyti kvalifikuotu elektroniniuparašu.

Sistemos tobulinimo darbai nesustoja

Sistema nuolat pildoma, naujinama, diegiamos papildomos naudotojui naudingos naujovės. Planuojama suteikti galimybę teikti paraiškas per sistemą užpildant elektroninę paraiškos formą ir paraiškoms pagal kitas KPP priemones. O dar šią savaitę NMA buvo parengtos ir į ŽŪMIS svetainę įkeltos naudojimosi ŽŪMIS portalu instrukcijos, kuriose vizualiai pateikiamos ŽŪMIS galimybės jo naudotojams, taip pat parodoma, kur ieškoti pagalbos iškilus neaiškumų. Vaizdo instrukcijas galima rasti www.zumis.ltsvetainėje esančioje „Pagalbos“ skiltyje, kviečiame susipažinti.

Svarbu žinoti, jog jau kitais metais paraiškasir kitus dokumentus,naudodamiesi ŽŪMIS, galės teikti ir žuvininkystės sektoriaus atstovai, įgyvendinantys projektus pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 metų veiksmų programą – sistema jau rengiama, atliktisvarbiausi būtini parengiamieji darbai.

Svarbu žinoti

Kaip pradėti naudotis ŽŪMIS?

Žinotina, jogŽŪMIS gali naudotis tik teisę turintys asmenys – pareiškėjai ir paramos gavėjai ar jų įgalioti atstovai. Jie prie ŽŪMIS gali prisijungti tik per Elektroninius valdžios vartus, pasinaudojus asmens tapatybės kortele, el. parašu arba mob. parašu ir el. bankininkystės portalais.

Įgalioti atstovai– fiziniai asmenys, pageidaujantys atstovauti tiek juridiniam asmeniui, tiek fiziniam asmeniui ŽŪMIS portale bei jo vardu ŽŪMIS portale teikti reikiamus dokumentus arba atlikti kitus įgaliojime nurodytus veiksmus –turi NMA atsiųsti užpildytą atstovaujamo asmens parašu patvirtintą įgaliojimą. Jei atstovaujama juridiniam asmeniui, pakanka šio juridinio asmens vadovo / steigėjo / savininko parašu bei antspaudu (jeigu turima) patvirtinto įgaliojimo. Jeigu fizinis asmuo pageidauja ŽŪMIS portale atstovauti kitam fiziniam asmeniui ir jo vardu teikti reikiamus dokumentus bei atlikti kitus įgaliojime nurodytus veiksmus, NMA turi būti atsiųstas notaro patvirtintas įgaliojimas. Dokumentai gali būti teikiami gavus iš NMA informaciją, kad įgaliojime nurodytam asmeniui suteikta atstovavimo teisė.

Įgaliojimo formą galima rasti adresu https://zumis.lt/ext/esservices/desc/41?4.

Kaip teikti dokumentus?

Dokumentai, pildant elektroniniu būdu ŽŪMIS portale, turi būti pateikti ne vėliau kaip iki numatyto jų pateikimo termino 24 valandos. Kartu pridedami dokumentai turi būti elektroninės formos (popierinis dokumentas turi būti nuskenuotas).

Dokumentai(paraiškos, jei ŽŪMIS nėra elektroninės paraiškos formos, projektų įgyvendinimo ataskaitos, mokėjimo prašymai) gali būti teikiami DOC, DOCX, XLS, XLSX, PDFformatais. Svarbu žinoti, jog į ŽŪMIS per vieną kartą gali būti keliami ne didesni nei 25 MB apimties dokumentai, o didesnės apimties dokumentai gali būti išskaidyti ir teikiami į ŽŪMIS per kelis kartus. Jei dokumentai pateikiami el. paštu dokumentai@nma.lt, vienu metu gali būti įkeliami ne didesni nei 25 MB apimties dokumentai. Šiuos dokumentus siunčiant ne vienu metu, jie turi būti pateikti tą pačią dieną. Jei teikiami statybos, rekonstrukcijos, remonto darbų techniniai dokumentai, jie turi būti pateikti elektronine forma (ne didesni nei 25 MB), bet ne nuorodomis į dokumentus.

Kur rasti informaciją, kaip pildyti paraišką?

Svarbiausią informaciją, kaip pildoma elektroninė dokumento forma sistemoje, ŽŪMIS vartotojas gali surasti www.zumis.lt svetainėje, jos dešiniajame kampe paspaudus ikoną „Pagalba“, ir patekus į pagalbos skiltį ŽŪMIS paslaugų gavėjo portalo pagalba.

Taip patNMA, rūpindamasi savo klientais, šiemet yra parengusi paraiškų vaizdo pildymo instrukcijas pagal populiariausias KPP priemones. Jas galima rasti NMA svetainėje, skiltyje „Pateikusiems paraiškas“ prie informacijos apie priemonę, taip pat NMA Youtube kanale.

ŽŪMIS naudotojams neradus reikiamos pagalbos dėl dokumentų teikimo elektroniniu būdu, rekomenduojama skambinti į NMA telefonais: (8 5) 252 6999 arba 1841, ir dėl iškilusių klausimų pasikonsultuoti su NMA specialistais.

Jei sistema „užlūžo“

Nors įdedama daug pastangų palaikyti kokybišką sistemos darbą, vis dėlto pasitaiko atvejų, kad jos veikimas sutrinka. Dažniausiai tai nutinka dėl per didelės sistemos apkrovos, o šie sutrikimai ypač skausmingi baigiantis paraiškų priėmimolaikotarpiui, kai paskutinėmis dienomis pareiškėjai masiškai suskumba teikti paraiškas. NMA ragina nelaukti paskutinių dokumentų teikimo termino dienų ir paraiškas NMA teikti kuo anksčiau. Taip pat primenama, kad tokiais atvejais teisės aktai numato galimybę teikti paraiškas ir po paraiškų teikimo laikotarpio. Tokiu atveju – sutrikus ŽŪMIS veiklai paskutiniąją kvietimo teikti paraiškas laikotarpio dieną ir apie ŽŪMIS neveikimą NMA paskelbus interneto tinklalapiuose www.nma.lt ir https://zumis.lt – paraiškos, jų priedai bei motyvuoti prašymai su įrodymais, kad paraiškos nepavyko pateikti dėl ŽŪMIS gedimo, bus priimamos per ŽŪMIS portalą. Paraiškas galima pateikti per 3 darbo dienas nuo paskutinės kvietimo dienos.

Gavusi elektroniniu būdu per ŽŪMIS portalą pateiktą paramos paraišką ir pareiškėjo motyvuotą prašymą su ŽŪMIS neveikimo įrodymais, NMA įsipareigoja per 10 darbo dienų priimti sprendimą dėl paramos paraiškos priėmimo.

ŽŪMIS nauda – akivaizdi

Neabejotina ŽŪMIS teikiama nauda –teikti dokumentus NMAgalima bet kuriuo naudotojui patogiu metu, patogioje vietoje, kur tik galima prisijungti prie sistemos. Pradėjussistemoje pildyti paraiškąir ją išsaugojus, pabaigti jąpildyti galima bet kuriuo kitu patogiu metu.Sistema pati identifikuoja klaidas ir leidžia pasitaisyti, o kartą suvedus savo duomenis (kontaktus, banko sąskaitą), ŽŪMIS juos išsaugo, tad jei pareiškėjas yra arba buvo paramos gavėju pagal kitas investicines ar kompensacines priemones, naujai pildydamas paraišką, tam tikrus duomenis galės rinktis iš NMA turimų duomenų.

Pareiškėjų užpildyta informacija iš karto matoma vidinėse NMA informacinėse sistemose, o teikiant dokumentus elektroniniu būdu, vienodo prašomo formato, laikantis visiems teikiamiems dokumentams keliamų reikalavimų, jie bus vertinami greičiau ir parama mokama sparčiau.

Naudinga informacija:

·         KPP administravimo taisyklės

·         Dokumentų teikimas el. būdu

Rekomenduojami video