Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naujos erdvės – visai bendruomenei

Rajono miesteliai bei kaimai stengiasi nuolat puoselėti savo aplinką. Štai Šlapaberžės gyvenvietės viešosios erdvės neseniai pasipildė naujais jos infrastruktūrą reikšmingai praturtinusiais elementais. Naujovės labiausiai džiugina kaimo vaikus, mat šie pagaliau sulaukė žaidimų aikštelės, o šalia jos įrengtas treniruoklių kompleksas bus aktualus įvairaus amžiaus šlapaberžiečiams.

Bendruomenės iniciatyva

Šie įrengimai, vaikų žaidimų aikštelė bei lauko treniruokliai Šlapaberžėje atsirado asociacijos „Šlapaberžės bendruomenės centras“ iniciatyva.

Bendruomenės entuziastai pasinaudojo Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) projektu, teikiančiu finansavimą kaimiškų teritorijų infrastruktūrai gerinti.

Projekto įgyvendinimui lėšos gautos pagal veiklos sritį „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“ pagal 2018 metų nacionalinę paramą kaimo bendruomenių veiklai.

Aktyviai naudojasi

„Iki šiol Šlapaberžėje mūsų mažieji vaikai neturėjo jokios žaidimų aikštelės. Prieš tai pasinaudoję kitos panašios programos parama Šlapaberžėje įrengėme puikų sporto aikštyną, juo dabar kone kasdien mielai naudojasi jaunuoliai ir kiti šlapaberžiečiai.

Geru oru aikštynas retai kada būna tuščias. Tad pamanėme, kad tikrai negalima praleisti progos pasinaudoti kaimo bendruomenėms teikiamomis finansavimo galimybėmis ir pradžiuginti mūsų mažuosius, taip pat ir kitus bendruomenės narius.

Mūsų bendruomenės sukurtu ir pateiktu projektu „Čia gera gyventi” buvo siekiama ne tik įsirengti vaikų žaidimų aikštelę, bet ir treniruoklių kompleksą. Džiugu, kad gavome finansavimą ir dabar visa gyvenvietės bendruomenė džiaugiasi naujais įrengimais“, – sako asociacijos „Šlapaberžės bendruomenės centras“ narė Asta Pavolienė.

Užimtumui ir sveikatingumui

Projekto „Čia gera gyventi“ tikslas – skatinti skirtingo amžiaus tarpsnių bei socialinių grupių kaimo gyventojų tikslingą ir prasmingą užimtumą, bendruomeniškumą, sveikos gyvensenos propagavimą, įrengiant aktyvaus poilsio zoną, taip pat užtikrinti saugią ir patrauklią aplinką, sutvarkytą viešąją erdvę pritaikyti Šlapaberžės kaimo gyventojų bei svečių poreikiams.

Projekto įgyvendinimas užtruko keletą mėnesių. Vasarą prasidėję darbai buvo baigti praėjusią savaitę.

Įgyvendinus projektą sumontuota vaikų žaidimų aikštelė, pastatyti 4 lauko treniruokliai, 2 suoliukai ir 2 šiukšlių dėžės.

Prisidėjo ir patys

Bendra šio projekto vertė sudarė 5 455 Eur. Žemės ūkio ministerijos paramos suma siekė 4 855 Eur, tad šiek tiek teko prisidėti ir pačiai asociacijai „Šlapaberžės bendruomenės centras“. 600 Eur projektui įgyvendinti buvo surinkti iš bendruomenės nario mokesčio ir 2 % GPM gautos paramos.

„Labiausiai džiugina tai, kad matome, kaip naujomis erdvėmis džiaugiasi vaikai.

Kai pastatėme vaikų žaidimų aikštelę ir treniruoklius, atsirado suoliukai, šiukšlių dėžės, vaikai patys savo iniciatyva suskubo organizuoti aplinkos tvarkymo talkos – patys grėbė lapus, rinko šiukšles ir dar mus, suagusiuosius, įtraukė bei skatino gražinti aplinką.

Taip pat nuoširžiai dėkojame vietos ūkininkams, kurie labai daug prisidėjo paruošiant vietą šiai aktyvaus laisvalaikio zonai, o darbo čia buvo tikrai nemažai – reikėjo ir senus krūmus išrauti, ir betono luitus išvežti, išlyginti teritoriją.

Tad akivaizdu, kad tokie projektai tikrai be galo prasmingi. Tai ne tik sūpynės ar žaidimai – tai vaikų, jaunuolių sąmoningumo kėlimas, aplinkos grožio ir tausojimo suvokimo diegimas, iniciatyvumo skatinimas, taip pat ir visos bendruomenės glaudesnis bendravimas vardan visų gerovės“, – įstikinusi asociacijos „Šlapaberžės bendruomenės centras“ pirmininkė Nijolė Kanapinskienė.

 

Kristina MIRVIENĖ

Rekomenduojami video