Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naujoji rajono taryba pasidavė: atsiras dar vieni lošimo namai

Kėdainiuose atsiras dar vieni lošimo namai – tam pritarė rajono taryba. Praėjusiais metais lošimų organizatorius taip pat buvo kreipęsis į rajono tarybą, prašydamas leisti įsikurti Tilto gatvės „Iki“ parduotuvės patalpose, tačiau tąkart rajono politikai tokiam prašymui nepritarė,  o dabar, kai rajono tarybą sudaro jau kiti rajono tarybos nariai su socialdemokratais priešakyje, verslininkų prašymas patenkintas – kėdainiečiai galės lošti iki soties.

Įmonė padavė savivaldybę į teismą

Kaip sakė savivaldybės Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė, šiųmetis UAB „Tete-a-tete“ kazino prašymas beveik nesiskiria nuo pernykščio – jie nori steigti B kategorijos riboto laimėjimo lošimo automatų saloną (14 vnt.) Kėdainių m., Tilto g. 2.

„Tiesa, dabar jie prašo atidėti sprendimą dviem mėnesiams, nes jie turės pakeisti patalpų paskirtį.

Šiuo metu jie yra padavę praėjusių metų savivaldybės sprendimą į teismą, tačiau kol kas teismo eiga sustabdyta, nes laukia šiųmečio mūsų sprendimo“, – sakė A. Naujalienė.

Turi gauti pritarimą

Paradoksali ir savivaldybei itin nepalanki situacija susiklostė dėl to, kad pernai metais įsigaliojo Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo pakeitimo nuostatos, kuriose nustatyta, kad bendrovės, norinčios steigti lošimo namus ar tęsti jų veiklą, privalo gauti savivaldybės tarybos, kurios teritorijoje planuojama vykdyti ši veikla, sutikimą.

Tačiau jei savivaldybės taryba nesutinka, kaip ir šiuo atveju – atsiduria teisme.

„Pirmoje byloje įmonės argumentai tai, kad rajono tarybos sprendimas ne visiškai atitinka mūsų pačių tvarkos ir taisyklių. Mes ginamės bendraisiais pagrindais. Iš tiesų išsamaus, konkretaus pagrindo nepritarti kaip ir nėra, išskyrus bendruosius pagrindus“, – sakė savivaldybės teisininkas Dalius Ramonas.

Praėjusiais metais nepritarusi tokiam verslininkų užmojui rajono taryba rėmėsi moraliniais argumentais, tačiau teisės aktuose moraliniai argumentai neminimi – ten svarbu, kad dokumentai būtų tvarkingi, išlaikyti reikiami atstumai iki ugdymo įstaigų ir pan.

Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Talmantas didelės problemos, kad Kėdainiuose atsiras dar vieni lošimo namai, nemato – sako, kad kiti dveji problemų nekelia.Aut. past.

Vieni nesutiko, kiti problemos nemato

Šį kartą krašto politikų nuomonės išsiskyrė. Darbietis Vygantas Vanagas teigė, kad negali lipti per save ir sutikti su tuo, su kuo iš tiesų nesutinka.

„Mes praėjusį kartą diskutavome, visų nuomonė buvo prieš. Tai susiję su mūsų vaikais, jaunimu, žmonėmis, priklausomybėmis. Mes esame verčiami pritarti jiems, bet aš negaliu to padaryti ir eiti prieš savo valią“, – sakė politikas.

Tuo tarpu socialdemokratas sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Talmantas didelės problemos čia nemato.

„Du tokie lošimo namai yra jau, niekada jokių pastabų nesame gavę, kad ten kas blogo vyktų. Esame teisminiuose ginčuose, jei mes nepritarsime, mes vis tiek turėsime vėliau pritarti, o savivaldybė teismams turės sumokėti apie 7-8 tūkstančius. Jie atitinka visus kriterijus“, – kalbėjo jis.

Liberalas Saulius Grinkevičius sakė, kad asmeniškai kaip ir nenorėtų, kad lošimo namai būtų Kėdainiuose, bet taryba tapo situacijos įkaitais, tad pritarti teks.

„Mes, taryba, esame įkaitai šioje vietoje, jei nėra įstatymo pažeidimo, mes neturime galimybės tai sustabdyti. Arba pralaimime bylą, sumokame pinigus ir jie vis tiek įsteigia lošimų erdvę, arba mes sutinkame ir nesumokame teismo priteistų pinigų. Deja, įstatymai tai leidžia“, – kalbėjo liberalas.

Rekomenduojami video