Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuva atsisveikina su Nelly Paltiniene: plūsta draugai, kolegos ir gerbėjai

Birželio 23-ąją, antradienį, Lietuvoje vyksta atsisveikinimas su legendine estrados žvaigžde Nelly Paltiniene. Dar vasario mėnesį buvo pranešta apie žymios atlikėjos mirtį, tačiau deramai atsisveikinti su moterimi nebuvo galima dėl karantino suvaržymų.

Urna su žymios atlikėjos Nelly Paltinienės pelenais jau prieš kurį laiką atkeliavo į Lietuvą. Iki šiol buvo laukiama, kada pasaulyje bus panaikinti karantino suvaržymai ir atsisveikinti su mylima žmona galės į Lietuvą atvykti našliu tapęs Arvydas Paltinas.

Antradienį nuo ankstaus ryto Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, vilniečių tarpe geriau žinomoje Bernardinų bažnyčioje, šv. Mykolo koplyčioje vyksta atsisveikinimas su Nelly Paltiniene.

12.00 valandą už N. Paltinienę bus aukojamos mišios, amžino poilsio moteris atguls Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Paskutinis interviu

Vasario mėnesį Lietuva neteko garsios estrados legendos Nelly Paltinienės. Jos garbei kviečiame paskaityti paskutinį interviu su scenos legenda.

 Lietuvoje, turbūt, nėra nė vieno žmogaus, nepažįstančio legendinės scenos karalienės, primadona tituluojamos Nelly Paltinienės. 60 metų ant scenos praleidusi žinoma moteris lietuvius užbūrė nuoširdumu, tikrumu bei tokiomis dainomis kaip „Tu ateik į pasimatymą“, „Tango“, „Taboras“.

Dabar moteris, skaičiuojanti 91-uosius metus, kartu su vyru Arvydu Paltinu gyvena Vokietijoje. Čia ji gydosi savo ligas ir mėgaujasi vaizdu pro langą. Deja, dėl silpnos sveikatos į lauką Nelly išeiti nebegali. „Dėl ligų, kaip spėjama plaučių uždegimo komplikacijų, negaliu išeiti iš savo buto, kuriame gyvenu, tačiau turiu didelį balkoną, netoliese auga kedras, atskrenda paukšteliai, atšokliuoja voveraitės, todėl mėgaujuosi tais vaizdais, kuriuos matau. Mes visur su Arvydu kartu, jis man labai padeda“, – telefonu pokalbį pradėjo Nelly, neslėpdama džiaugsmo dėl dėmesio, kurio sulaukia iš Lietuvos.

N. Paltinienė palydima į paskutinę kelionę

N. Paltinienė palydima į paskutinę kelionę Muziką prilygina malonumui Neseniai žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi informacija, kad Nelly gydosi plaučių uždegimo komplikacijas, dėl kurių ir negali grįžti į Lietuvą. Tad kaip primadona jaučiasi ir kokios ligos ją vargina taip stipriai, kad ji net negali išeiti į lauką? „Jaučiuosi prastai. Jeigu būčiau sveikas žmogus, būčiau su jumis Lietuvoje. Aš 60 metų buvau scenoje be sustojimo. Dabar, turbūt, reikia už tą gerą laiką susimokėti savo sveikata. Kita vertus, aš niekada negalvojau, kad muzikinė veikla yra kažkoks sunkus darbas. Aš scenoje buvau laimingiausia ir darbo nelaikiau našta.

 Žmonės ateidavo manęs klausytis, jie buvo patys mieliausi. Nesvarbu, scena didelė ar maža, man visada buvo svarbiausia, ką žmonės jaučia. Tai buvo mano pagrindinis darbas, kuriame reikia atiduoti visas jėgas, tačiau šį darbą aš prilyginčiau skanių saldainių valgymui. Čia juk malonumas!“ – juokėsi Nelly ir prasitaria iki šiol sulaukianti daugybės laiškų, žinučių bei palinkėjimų.

Pakirto antibiotikai

Kas nutiko su sveikata, kad turėjote atsiriboti nuo scenos, gerbėjų ir muzikos, Nelly?, – tv3.lt pasiteiravo estrados primadonos. „Viskas prasidėjo prieš trejus metus. Pajutau, kad man kilstelėjo temperatūra. Ji nebuvo aukšta, gal 37.2-37.3 laipsnių Celsijaus.

Vienas gydytojas man išrašė antibiotikų, kuriuos reikėjo leistis į veną. Iki tol aš negerdavau jokių vaistų, griežtai žiūrėjau į visokius antibiotikus, o tąkart – sutikau. Tai buvo didžiulės dozės, man jų buvo paskirta net 10.

Po trijų dienų aš pradėjau kraujuoti, praradau sąmonę ir buvau greitai nuvežta į ligoninę. Ten mane medikai išgelbėjo nuo mirties, perpylė kraują, gydė, skyrė vaistus“, – sunkias dienas prisiminė dainininkė. Ji klausė medikų, kas jai atsitiko – netrukus paaiškėjo, kad, tikėtina, plaučių uždegimo, nuo kurio ir buvo paskirti antibiotikai, gal net nebuvo, jis buvo tik įtariamas, tačiau skirti vaistai, Nelly žodžiais, išgraužė žarnyno mikroflorą.

Nemokamai gydosi Vokietijoje

Sužinojusi, kad bėdos pakankamai rimtos, o su žarnynu moteris turės nemenkų ilgalaikių problemų, ji ryžosi išvykti iš Lietuvos į Vokietiją. Čia ji yra apdrausta, jai priklauso nemokamas gydymas, o ir aukšto lygio medicinos paslaugomis moteris esą labai patenkinta.

 „Kai tik imu kraujuoti, medikai man perpila kraują, sustabdo kraujavimą. Lietuvoje ir Vokietijoje tokios procedūros yra labai brangios, tačiau man jos čia nekainuoja. Šiaip būčiau brangi pacientė“, – šyptelėjo Nelly ir pripažįsta dėkojanti medikams, kurie ją, vos prireikus, gelbsti nuo mirties.

Ji neslepia, nors medikai privalo kovoti dėl jos gyvybės, ji savo gyvenimą ir vyrą, kuris ištikimai ją lydi jau 57-erius metus, labai myli. „Mes su Arvydu kartu esame 57-erius metus. Kaip tik sausio 6-ąją paminėjome. Didžiąsias metų šventes bei visas progas sutinkame su Arvydu dviese.

Mus dažnai pasiekia lietuviškas maistas, per Kūčias valgėme kūčiukus, labai mėgstu lietuvišką mėsytę. Jauni žmonės čia, Vokietijoje, eina į vakarėlius, tačiau man negalima – aš niekur negaliu išeiti. Bet aš nesiskundžiu – gerai mes čia gyvename, turime trijų kambarių butą su dideliu balkonu. Svarbiausia, kad su manimi yra Arvydas, žmogus, kurį myliu ir gerbiu“, – gražiais žodžiais antrąją pusę apibūdino Nelly.

Su Arvydu – itin skirtingi

Kaip gi pavyko išsaugoti santuoką? Juk dabar aplink, panašu, visi tik skiriasi ir suka į skirtingas puses. „Skyrybos – ne tik pastarųjų metų tendencija, jos buvo visą gyvenimą. Juk Arvydas irgi su pirmąja žmona išsiskyrė. Man atrodo, kad jeigu žmogus tuokiasi būdamas labai jaunas, tai, tikėtina, kad ir išsiskirs. Turiu daug tokių pavyzdžių – įsimylėjo, susituokė, o jau netrukus išsiskyrė. Skyrybos įvyksta todėl, kad žmonės netinka vienas kitam.

Mes su Arvydu, reikia pripažinti, irgi esame labai skirtingi žmonės. Aš vaikystėje neturėjau šeimos, buvau karo vaikas, su sesute likome be tėvų. Nematėme, kaip atrodo tikra šeima, todėl tam tikrų dalykų tiesiog nežinojome. Sunku buvo gyventi, tačiau tą etapą praėjome. Dabar esu laiminga turėdama savo gyvenimo ramstį“, – sakė Nelly. Išgirdusi šilčiausius linkėjimus, moteris suskubo savo gerbėjams perduoti žinią. „Aš labai myliu visą Lietuvą. Gyvenu ir, turbūt, numirsiu su šia laime bei džiaugsmu, kurį nešiojuosi savo širdyje.“

 

 

Rekomenduojami video