Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nauji reikalavimai gyventojams: išaiškinta, kaip turime elgtis per karantiną

Gyventojams privalu viešumoje dėvėti apsaugines kaukes arba kitomis priemonėmis dengti savo veidą, taip pat rekomenduodama dėvėti apsaugines pirštines, antradienį Vyriausybėje pranešė Visuomenės informavimo grupės dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys. Iki šiol sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad apsauginių kaukių dėvėjimas viešumoje yra tik rekomendacija.

„Kaukės yra privalomos. Kas neturite ir negalite įsigyti, rekomenduojama naudoti įvairias skiautes, galiausiai šalikus, bet būtina jas dėvėti, išskyrus, jeigu vairuojate motorinę transporto priemonę. Ir taip pat rekomendacija yra visą laiką dėvėti viešose vietose apsaugines pirštines“, – žurnalistams antradienį kalbėjo G. Surplys. Tiesa, pats sveikatos apsaugos ministras A. Veryga savo „Facebook“ paskyroje pirmadienio vakarą rašė, kad kol kas šie sprendimai tėra rekomendacinio pobūdžio.

„Šiandien, kaip ekstremalios situacijos operacijos vadovas pasirašiau sprendimą, kuriuo nustatoma, kol kas rekomendacija, viešose vietose dėvėti veido kaukę, respiratorių ar naudoti kitas priemones (skarelę ar šaliką), kuris pridengtų burną ir nosį. Kaip ir minėjau, kol kas tai tik rekomendacija.

Tai, kad kaukių sunku įsigyti, nėra pretekstas to nerekomenduoti, nes šaliką ar skarelę namuose tikrai nesudėtinga rasti“, – rašė ministras.

Taip pat antradienį G. Surplys informavo, kad nuo šiol prekybos vietose gyventojai galės apsipirkinėti ne didesnėse nei dviejų asmenų grupėse, taip pat privalės laikytis atstumo nuo kitų pirkėjų. „Nuo šiandien prie kasų turės būti užtikrintas metro atstumas tarp pirkėjų. Kasininkai turės sėdėti kas antroje kasoje ir bus privaloma prekybos vietoms užtikrinti darbuotojų apsaugą. Taip pat uždrausta apsipirkinėti didesnei negu dviejų asmenų grupei. Šeimos nariai turi apsipirkinėti tik po vieną. Asmenims, kuriems privaloma izoliacija, taip pat uždrausta lankytis prekybos vietose“, – sakė G. Surplys.

Minėti sprendimai numatomi pirmadienį pasirašytame valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime. Anksčiau parduotuvėms tik rekomenduota reguliuoti klientų srautus, kad nesusidarytų grūstys. Prekybos įstaigos taip pat įpareigotos dezinfekuoti prekių krepšius ir vežimėlius po kiekvieno naudojimo. Jos privalo užtikrinti, kad lankytojai eilėse laikytųsi ne mažesnio kaip vieno metro atstumo tarp vienas kito. Be to, pirkėjai turi būti skatinami mokėti ne grynaisiais pinigais.

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video