Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nauja sistema: sieks, kad mokykloms maistą tiektų ne tik nebrangų, bet ir kokybišką

Šiuo metu šalies mokyklos priverstos rinktis tuos maitinimo paslaugos tiekėjus, kurie pasiūlo mažiausią kainą. Vilniaus miesto savivaldybė rengia naujus reikalavimus maisto tiekėjams, tam, kad maistas būtų ne tik nebrangus, bet ir kokybiškas. Tikimasi, kad ateityje visos šalies mokyklos taip rinksis tiekėjus.  

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje tęsiasi rekonstrukcijos darbai. Rudenį mokykla moksleivius pasitiks nauju fasadu, pasikeitusiomis erdvėmis, o iki Naujųjų tikimasi iš esmės atnaujinti ir valgiaraštį – moksleiviams pasiūlyti kokybiškesnio ir skanesnio maisto. Kartu su teisininkais progimnazija rengia dokumentus, kurie leistų pirkti maitinimo paslaugą, atsižvelgiant ir į kokybę.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) palaiko tokį žingsnį, tačiau sako, kad naujai sutarčiai gali sutrukdyti neaiškios sąlygos, todėl labai svarbu viską išanalizuoti.

„Sveikintinas dalykas, kad pradedamas kreipti dėmesys ir į maisto kokybę, o konkurso laimėtojas nebus renkamas tik pagal mažiausią kainą. Džiaugiamės, kad jie bando , bet reikia žiūrėti, kokius atrankos kriterijus užsakovai numatys, nes čia labai svarbus lėšų kiekis ir krepšelis.

Patogu turėti vieną tiekėją, vieną sutartį, bet jei siekiama kokybės, reikėtų kitaip dirbti ir kitaip pirkti paslaugas. Kai viešajam sektoriui bus perkama kaip sau, po truputį pradės keistis kultūra ir gausime kokybiškas paslaugas“, – įsitikinusi VPT direktorė Diana Vilytė.

J. Basanavičiaus progimnazijai naują maitinimo paslaugų specifikaciją padeda rengti miesto savivaldybės pasamdyti teisininkai.

Maitinimo paslaugas Vilniuje perka per 120 ugdymo įstaigų. Tikimasi, kad kitais metais J. Basanavičiaus progimnazijos pavyzdžiu galės pasinaudoti daugiau kaip 70 mokyklų, kurioms tuo metu baigsis maitinimo paslaugų sutartys. Ateityje, jei naujieji reikalavimai pasiteisins, jais galės naudotis visos šalies mokyklinio ugdymo įstaigos.

Rekomenduojami video