Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Narkotikų pėdsakų aptikta 27-iose iš 28 uostamiesčio mokyklų, dažniausias – kokainas

Narkotinių medžiagų pėdsakų aptikta 27-iose iš 28 tirtų uostamiesčio mokyklų, dažniausia medžiaga – kokainas, parodė Visuomenės sveikatos biuro tyrimas.

Kaip BNS pirmadienį sakė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Rasa Baliutavičiūtė, narkotinių medžiagų pėdsakų aplinkoje tyrimas sausio-vasario mėnesiais atliktas 13-oje progimnazijų, 11-oje gimnazijų ir keturiose profesinio ugdymo įstaigose.

Apie tai pirmasis pranešė portalas „15min“.

„Aišku, šitas tyrimas neparodo pačio mokinių vartojimo fakto, tiesiog parodo narkotinių medžiagų pėdsakus aplinkoje, kurie gali būti pernešami per rankas“, – BNS sakė R. Baliutavičiūtė.

„Dažniausiai aptikta narkotinė medžiaga buvo, kas mus nustebino, tai būtent kokainas“, – pridūrė ji.

Pasak specialistės, šis narkotikas aptiktas 27-iose iš 28 tirtų įstaigų.

„Vienoje mokykloje neaptikome narkotinių medžiagų pėdsakų aplinkoje, o kitose būtent buvo nustatomas kokainas ir kartu su juo kai kuriose mokyklose kitos narkotinės medžiagos, tokios kaip opiatai, amfetaminas, metamfetaminas, tik daug rečiau šitos narkotinės medžiagos buvo randamos, nei rastas kokainas“, – kalbėjo ji.

Panevėžio, Kauno ir Vilniaus visuomenės sveikatos biurai tokio tyrimo nėra atlikę, BNS informavo jų specialistai.

„Svarbu pabrėžti, kad aplinkos testavimas parodo ne narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo faktą, o narkotinių ar psichotropinių medžiagų pėdsakų aptikimą patalpose, kuriose testavimas buvo atliktas“, – Vilniaus visuomenės sveikatos biuro BNS pateiktame komentare.

„Mokyklų aplinkos testavimas turėtų būti vykdomas kartu su prevencinėmis priemonėmis, kurios būtų tikslinamos atsižvelgiant į gautus aplinkos vertinimo rezultatus“, – nurodo biuras.

Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras tokį tyrimą paskutinį kartą atliko 2016 metais.

Tuo metu Klaipėdos biuro atstovės R. Baliutavičiūtės teigimu, toks tyrimas atliktas ir pernai, tačiau tuomet pagrindinė aptikta narkotinė medžiaga buvo kanapės. Šiemet jų pėdsakų aptikta tik vienoje ugdymo įstaigoje.

„Nežinom tikslios priežasties, bet darome prielaidą, kad galbūt daugiau yra vartojama suskystintos kanapės, kurias pila mokiniai į elektronines cigaretes, galbūt tai galėjo daryti įtaką“, – sakė Visuomenės sveikatos biuro atstovė.

Jos teigimu, lyginant rezultatus su pernykščiais yra sunku pasakyti, ar išaugo narkotinių medžiagų vartojimas, tačiau pastebėta, jog šiemet jų aptikta didesniame skaičiuje mokyklų.

Rekomenduojami video