Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nakvynės namų gyventojams atsivėrė Beinaičiai

Kėdainių bendruomenės socialinio centro paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio (nakvynės namų) bendruomenė vyko į neeilinį susibūrimą Beinaičiuose.

„Pernai metais pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Beinaičių bendruomene ir glaudžiai bendraudami sėkmingai vykdome užsibrėžtus tikslus.

Pernai metais šios bendruomenės aktyvą kvietėmės pas save. Tąkart turėjome progą pamatyti nuotaikingą spektaklį bei pasivaišinti Beinaičių bendruomenės šeimininių klubo moterų paruoštomis vaišėmis, o šiemet mes svečiuojasi Beinaičiuose“, – pasidžiaugia Kėdainių bendruomenės socialinio centro paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio vyr. socialinė darbuotoja Regina Chmieliauskienė.

Anot R. Chmieliauskienės, įprastai nakvynės namų gyventojai retai kur išeina, todėl toks pasibūvimas jiems – puikiai atpalaiduojanti, geros nuotaikos suteikianti ir bent trumpam pamiršti kasdienę rutiną leidžianti atrakcija./ Džestinos Borodinaitės nuotr.

Anot R. Chmieliauskienės, įprastai nakvynės namų gyventojai retai kur išeina, todėl toks pasibūvimas jiems – puikiai atpalaiduojanti, geros nuotaikos suteikianti ir bent trumpam pamiršti kasdienę rutiną leidžianti atrakcija./ Džestinos Borodinaitės nuotr.

Pasibuvimas – atrakcija

Anot R. Chmieliauskienės, įprastai nakvynės namų gyventojai retai kur išeina, todėl toks pasibūvimas jiems – puikiai atpalaiduojanti, geros nuotaikos suteikianti ir bent trumpam pamiršti kasdienę rutiną leidžianti atrakcija.

Pynė vainikus

Viešnagės metu nakvynės namų gyventojai turėjo progą išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus.

Visi iš žolynų ir lauko gėlių pynė vainikus.

Su nekantrumu visi dėliojo žoleles, pilni susikaupimo komponavo jas su margaspalviais augalėliais ir stebėjo kaip tai virsta puikia puošmena. Galiausiai Beinaičių parkelis tapo ne tik edukacijų vieta, bet ir puikia fotostudija.

Apėjo parkelį

Nuotaikingai nusiteikę nakvynės namų gyventojai, nešini vainikais, apėjo Beinaičių parką, maloiai bendravo su Beinaičių bendruomenės pirmininke Rita Lankeliene, kuri ne tik atsakinėjo į užduodamus klausimus, bet kartu pasakojo ir apie čia gyvenančių kaimo žmonių gyvenimą.

Neapsėjo be vaišių

Toliau vyksmas persikėlė į Beinaičių parko pavėsinę, kur šalia stovinti šašlykinė pradėjo skleisti skanius kepinių kvapus, o stalą nupuošė ne tik Beinaičių bendruomenės šeimininkių klubo moterų gardėsiai, bet ir pačių nakvynės namų gyventojų patiekalai: sumuštinukai, kibiniukai, vafliukai ir daugelis kitokių visų gomurius palepinti padėjusių skanėstų.

Malonus bendravimas džiugina

R. Lankelienė patikino, kad bendruomenėje sulaukti svečių visada yra smagu, o matant, jog ir patys svečiai jaučiasi puikiai bei gerai leidžią laiką, širdis džiūgauja dar labiau.

„Tai – puiki patirtis ir galimybė susipažinti bei sužinoti kaip gyvena kiti krašto žmonės. Tai būdas – ne tik atsipalaiduoti, bet ir paįvairinti savo laisvalaikį.

Malonus bendravimas, nuoširdūs pokalbiai ir nakvynės gyventojų pasižadėjimas, bet kada ir vėl čia sugįžti ir prisijungti prie mūsų bendruomenės vykdomų veiklų bei talkų, džiugina“, – teigia R. Lankelienė.

Dalijosi gera nutaika

Jaukų susitikimą vainikavo Kėdainių kapelytės „Parapija“ koncertas, tądien dovanojęs nakvynės namų gyventojams daug gražių romansų apie meilę.

Koncerto metu atlikėjos pasveikino birželio mėnesio varduvininkus, nestkojo geros nuotaikos ir ja maloniai dalijosi su kaimo svečiais.

Bendradarbiavimas – naudingas

Tokio pobūdžio bendradarbiavimo sutartys, pasak R. Chmieliauskinės, yra tikrai labai naudingos.

„Mūsų gyventojų dauguma – socialinės rizikos asmenys, todėl pasitaikius menkiausiai progai stengiamės parodyti jiems kitokį gyvenimą, nes norime, jog jie suprastų, kad smagų laiką galima leisti blaiviai, todėl labai džiaugiamės kai mus pasikviečia ar sulaukiame savo namuose svečių.

Turime pasirašę ne vieną bendradarbiavimo sutartį. Taip pat glaudžiai bendraujame su Pelėdnagių bendruomene. Pernai svečiavomės pa juos, šiemet tikimės pasikviesti pelėdnagiečius pas save.

Taip pat glaudžius ryšius palaikome ir su Kalnaberžės bendruomene.

Mano nuomone, bet kokia integracija į visuomenę socialinės rizikos asmenims – yra labai naudinga“, – mano R. Chmieiauskienė.

Neužsisklendžia savyje

Štai kodėl nepaisydami fakto, jog daugelio nakvynės gyventojų amžius – garbingas, žmonės nesistengia užsisklęsti.

„Visų irma stengiamės lavinti kasdeinius įgūdžius. Taip pat visada švenčiame pagrindines metų šventes tokias kaip šv. Kalėdos ar šv. Velykos.

Kiekvieną penktadieį nakvynės namuose vydome generalinę tvarką, moterys gamina maistą. Džiugu, kad kartais prie bendro stalo gardžius kvapus skleidžia tokie patiekalai kaip balandėliai ar cepelinai.

Nakvynės namų moterims, kaip ir bet kuriai kitai iš mūsų, norisi apsilankyti kirpykloje, labai džiaugiuosi, jog judame pirmyn“, – pasidžiaugia.

Jausmas – pakylėtas

Daugiau nei dešimt metų Nakvynės namuose dirbančiai R. Chmieliauskienei didžiausia motyvacija – gyventojų sėkmės istorijos.

„Kantrybės dirbti nepritrūksta, o žinant, jog gali padėti žmonėms, ir kai atsiranda tokių, kurie išbrenda iš to liūno, širdžiai darosi dar smagiau.

Po kurio laiko susitikus tuos žmones gatvėje ir matant, jog jiems tikrai pavyko susitvarkyti gyvenimą ir toliau pilnavertiškai egzistuoti bei gauti padėka už atliktą darrbą, jausmas – pakylėtas“, – tikina R. Chmieliauskienė.

Mykolo Goštauto nuotr.

Mykolo Goštauto nuotr.

Dėmesys – malonu

Nakvynės namų gyventojos Ingridos Lekavickienės įspūdžiai po ekskursijos į Beinaičius – puikūs.

Moteris mano, jog tokie susibūrimai, yra tikrai labai naudingi, prablaškantys ir leidžiantys pamiršti įprastą kasdienybę.

Nors ji nėra bloga irmūsų nakvynės namuose, gyventojai sutaria draugiškai, nesipykstame, išskirtinumų nėra nei pas vieną iš mūsų, tačiau bet koks neeilinis dėmesys mums yra malonus“, – sako Ingrida.

Įspūdžių užteks ilgam

Tuo tarpu kita nakvynės namų gyventoja Laimutė Tuskevičiūtė tikina, kad tokių turiningų ir smagių dalykų, kaip kad ši išvyka, trūksta.

„Ir jei ne ši išvyka kažin ar kada būtume apsilankę Beinaičiuose ir plačiau apie juos sužinoję, susipažinę su nuostabia šios bendruomenės pirmininke.

Smagu buvo ruoštis kelionei, vėliau visiems kartu autobusu vykti į Beinaičius ir galiausiai atsipalaiduoti, pasivaikšioti ir pasigrožėti gražios gamtos apsuptimi.

Būdama čia, kaime, supratau, kad veiklos galima atrasti kur kas daugiau nei mieste. Įspūdžių užteks ilgam“, – pabrėžė Laimutė.

Kviečia kreiptis

Nakvynės namuose šiuo metu užimtos trisdešimt dvi vietos, iš viso apsistoti gali trisdešimt šeši žmonės, todėl R. Chmieliauskienė nori pakviesti visus turinčius priklausomybių ir negalinčius jomis atsikratyti bei neturinčių gyvenamosios vietos asmenis kreiptis dėl vietos nakvynės namuose, kur sudarytos visos sąlygos gyventi šiltai ir tvarkingai.

 

Džestina BORODINAITĖ

Rekomenduojami video