Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Molėtų mamytės džiaugiasi nemokama trumpalaike vaikų priežiūra

Molėtų rajono savivaldybė padeda tėvams, neturintiems kur trumpam palikti vaikų. Vaikų savarankiško gyvenimo namuose motinos gali palikti atžalas ir tvarkyti reikalus.

Jau trečią mėnesį molėtiškiai 1-6 metų vaikus, gali trumpam palikti ir skirti laiko kitiems reikalams. Daugelio moterų vyrai dirba Vilniuje arba užsienyje, todėl vaikus tenka prižiūrėti vienoms.

„Kadangi molėtai – nedidelis miestelis, auklę surasti yra paknakami sunku. O čia yra išsigelbėjimas  jaunoms ir vyresnėms šeimoms“, – sakė mama Lina Kanopaitė.

„Aš viena vaiką auginu, atsiranda laiko asmeniniams poreikiams. Menkiausias dalykas – susitvarkyti nagus, nueiti į kirpyklą, apsipirkti, reikia labai nagrinėti etiketes, ko vaikas gali, ko negali, mums abiem pirkti yra labai sunku“, – pasakojo Kristina Stašelytė.

Savivaldybė skyrė lėšų auklėtojos etatui. Vaikų savarankiško gyvenimo namuose vaikus galima palikti nuo 10 iki 20 val. darbo dienomis. Dažniausia, pasak auklėtojos, vaikai paliekami 2 valandoms.

„Skaitom pasakas, klausom muzikos, šokam, dainuojam, viską darai, kad jie užsimirštų truputėlį, kad atsipalaiduotų ir jaustųsi gerai“, – kalbėjo auklėtoja Edita Ratkevičienė.

Tėvams ypač patinka, kad galima vaiką atvesti ir vakare, o patiems kartu nueiti į renginius.

„Jie turi iš anksto pranešti, iš vakaro arba tos pačios dienos rytą, kad jie atvyks į mūsų trumpalaikę priežiūrą ir tada darbuotojas suderina, nes vienu metu gali būti ne daugiau kaip 5 mažamečiai vaikai“, – sakė Vaikų savarankiško gyvenimo namų direktoriaus pavaduotoja Žydrūnė Vaidachovičienė.

Keturiasdešimt valandų per mėnesį – toks limitas skirtas nemokamai vaiko priežiūrai. Jei poreikis augs, už papildomas valandas tėvams gali tekti mokėti.

Rekomenduojami video