Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mokytojai skelbia streikuosiantys

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pirmadienį priėmė sprendimą skelbti streiką. Artimiausiomis dienomis Lietuvos mokyklų atstovai diskutuos dėl konkrečios streiko datos, laiko ir formos.

„Išklausėme ministrą ir nesulaukėme konkrečių pasiūlymų ar sprendimų. Todėl priėmėme sprendimą skelbti streiką“, – Eltai pranešė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

„Šiandien priėmėme sprendimą skelbti streiką, per šias dvi dienas diskutuosime dėl konkrečių datų, laiko, formų ir panašių dalykų“, – pridūrė A. Navickas.

Pirmadienį į susitikimą su švietimo darbuotojų profsąjungos atstovais buvo atvykęs ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Jis teigė žurnalistams, kad jei pedagogai nuspręs streikuoti, ministerija gerbs tokią poziciją.

„Jeigu bus streikas, tai bus streikas. Čia yra profesinės sąjungos sprendimas. Jeigu matys, kad reikėtų tokiu būdu išreikšti savo poziciją, tai mes, aišku, ją gerbsime“, – po Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) organizuoto susitikimo kalbėjo G. Jakštas.

G. Jakštas dar kartą pakartojo, kad nėra galimybių šiais metais pakelti atlyginimus pedagogams.

„Nuo šių mokslo metų (kelti atlyginimus – ELTA) nėra galimybės, biudžetas yra suplanuotas ir nėra kažkokių perteklinių lėšų ar sutaupymų, kad būtų galima skirti atlyginimams“, – teigė G. Jakštas.

Švietimo darbuotojų profsąjunga jau nuo birželio mėnesio reikalauja gerinti mokytojų darbo sąlygas, pakeliant atlyginimus dar šių metų rugsėjį. Taip pat profesinės sąjungos atstovai prašo sumažinti leistinus klasių dydžius.

ŠMSM vertinimu, esant ribotiems valstybės ištekliams, nebūtų galimybių vienu metu ir mažinti klases, ir didinti darbo užmokestį ar investuoti į kitas priemones.

Rekomenduojami video