Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mitinguotojai prie Katedros pasisako prieš prievartą, tikisi dialogo su valdžia

Penktadienį prie Vilniaus arkikatedros susirinko apie 4,5 tūkst. žmonių, protestuojančių prieš galimybių paso ribojimus. Anot Šeimų sąjūdžio organizuoto mitingo dalyvių, gyventojams negalima taikyti priverstinio skiepijimo, turi išlikti teisė rinktis.

Į renginį atėjusi sostinėje gyvenanti moteris Eltai pabrėžė esanti prieš prievartą ir galimybių pasą.

„Esu persirgusi koronavirusu, bet vis tiek, kadangi dirbu valstybinėje institucijoje, jaučiu prievartą, nes turiu atlikti arba testus, arba skiepytis, nes kitaip nebūsiu įleista į darbą. Tokio dalyko negali būti – tai prieštarauja Konstitucijai. Kodėl aš turiu savo vedėjui siųsti kažkokias pažymas su antikūnų testais? Tai prasilenkia su teisės aktais“, – teigė pašnekovė.

Anot moters, valdžia turi eiti į dialogą, kontaktą, išklausyti abi puses ir priimti sprendimą, nes dabartiniai ribojimai prasilenkia su sveika logika.

„Žinojau, kad šis mitingas yra, atėjau pasiklausyti, pasižiūrėti. Riaušės, be abejo, netoleruotinas dalykas, bet kiekvienu atveju galbūt yra nusamdomi kažkokie provokatoriai, bent kiek teko skaityti, manau, kad žmonės atėjo taikingai išreikšti savo nuomonę“, – kalbėjo vilnietė.

Mantas Eltai sakė mitinge šiemet dalyvaująs ne pirmą kartą – buvo Šeimų marše pavasarį.

„Manau, kad valdžia ne tik nesiklauso, bet ir iš esmės jau net negirdi, ypač kitos nuomonės ir žmonių, kurie turi teisę į laisvą apsisprendimą dėl tos pačios vakcinacijos. Matome, kad einama riboti net tėvų teises, kai tėvai nebegali spręsti dėl vaikų sveikatos – vaikai jau gali priimti sprendimus dėl skiepų savarankiškai. Tačiau tėvai turi pareigą rūpintis vaikų sveikata, morale, kol jie yra nepilnamečiai“, – pabrėžė sostinės gyventojas.

Anot jo, praėjęs renginys pavasarį nebuvo tinkamai nušviestas – buvo labai taikus, o dalyviai išreiškė politinę poziciją.

„Aš manau, kad tuo turėtų baigtis ir šiandien. Ėjau 300 metrų iki aikštės, nes negalėjau pastatyti arčiau automobilio. Manau, kad šiandien priemonių imamasi per daug drastiškų – labai daug gatvių uždaryta. Tos gatvės yra arterijos, skirtos privažiuoti prie paties renginio, lyg yra sudaromos kliūtys žmonėms patekti į vietą, ne tiek apsaugoti renginio dalyvius nuo riaušių ir panašiai“, – sakė vyras.

Vilnietė Kristina kalbėjo, kad buvo proteste ir rugpjūčio 10 dieną.

„Labai esu prieš prievartą. Mano tėvai ir seneliai nukentėjo nuo priespaudos – ir bolševikų, ir nacių. Aš esu prieš bet kokią priespaudą – negaliu šito pakęsti, tiesiog negaliu ramiai kalbėti“, – sakė moteris.

Anot jos, buvo vilties, kad dalyvaus daugiau žmonių, tačiau tiki, jog nuo mažų dalykų prasidės dideli pokyčiai.

„Turiu 3 vaikus, per prievartą „subadė“ mano studentą. Mačiau žmonių veidus, ašaras, su kokia kančia jie ėjo skiepytis. Sūnus skiepijosi vien dėl studijų... Aš ne prieš skiepus, bet jie tikrai ne kiekvienam“, – kalbėjo Kristina.

Pašnekovė tikėjosi, kad jog renginys bus ramus, bet neatmetė ir provokacijų galimybės.

Rekomenduojami video