Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miškuose – dešimtmetį nematyta lazdyno riešutų gausa

Šiemet Biržų rajono miškuose užderėjo toks lazdyno riešutų kiekis, kokio, anot miškininkų, nebuvo daugiau nei dešimtmetį.

Lazdynų pakankamai gausu visuose Biržų rajono miškuose, todėl net lazdynviečių nežinantys ir po mišką vaikščiojantys grybautojai ar uogautojai gali nesunkiai jų surasti.

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Biržų regioninio padalinio Latvelių girininkijos girininko Algirdo Trybės teigimu, toks gausus riešutų derlius buvęs gal prieš keliolika metų.

„Riešutų lazdynuose tikrai labai daug. Toks gausus jų derlius buvęs gal tik prieš kokį 15 metų. Tuomet irgi kone maišais buvo galima jų prisirinkti. Lazdynai riešutus užmezga kasmet, bet iki kol jie sunoksta, dažniausiai iškrenta. Kodėl šiemet jų buvo subrandinta tokia gausybė, sunku pasakyti. Gal kenkėjai neapstojo, gal patiko oras“, - sakė A. Trybė.

Anot jo, iš pradžių riešutautojų nebuvo matyti, bet jų daugėja drauge miške randantis grybams.

„Kol grybų žmonės nėjo, tol ir neriešutavo. Dabar pradėjus rastis grybams žmonės išeina grybauti ir sykiu prisiriešutauja. Jau miške teko matyti palenktus lazdynus“, - sakė girininkas.

VMU Biržų regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Juozas Šuminas tokį gausų riešutų derlių taip pat mena buvus daugiau nei prieš gerą dešimtmetį.

„Gal maždaug prieš kokius 13 metų buvo panašus derlius, tiksliai dabar nepasakysiu. Riešutų ne tik gausu, bet jie brandūs, nesupuvę. Kas galėjo lemti tokią riešutų gausą, tiksliai niekas pasakyti negali.

Taip jau motina gamta sudėliojo“, - sakė J. Šuminas.

Anot jo, lazdynų ir riešutų miške daug ir visiems užteks, tačiau miške reikia nepamiršti išlikti sąmoningiems ir elgtis atsakingai.

„Riešutaujant jokiu būdu negalima lazdynų laužyti ar kitaip kenkti gamtai. Už nusižengimus baudos tokios, kad teks visus riešutus atiduoti ir dar nuo savęs nemažai pridėti“, - riešutautojus perspėjo vyriausiasis miškininkas.

Biržų krašto laikraštis „Šiaurės rytai“

Rekomenduojami video