Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miškuose daugėja žvėrių
Kiekvienais metais Kėdainių rajono medžiotojai atlieka skaičiavimus ir pateikia informaciją, kiek medžiojamų gyvūnų gyvena mūsų rajone. Šių metų analizė rodo, kad žvėrių populiacija Kėdainių rajoną supančiuose miškuose – 39 tūkst. 320 ha plote – didėja. Skaičiai medžiotojus ne tik džiugina, bet ir nuteikia nerimastingai. 
Populiacija didėja

„Kėdainių rajono miškų teritoriją sudaro 39 tūkst. 320 ha ploto. Rajone medžioklės veiklą vykdo 23 medžiotojų kolektyvai.

Sausio–kovo mėnesiais iškritus sniegui, medžiotojų kolektyvai atlieka stambiųjų plėšrūnų, elninių gyvūnų apskaitą.

Šiųmetės apskaitos duomenimis, žvėrių populiacija Kėdainių rajoną supančiuose miškuose didėja.

Pasak Lioniaus Stanevičiaus, šių metų analizė rodo, kad žvėrių populiacija Kėdainių rajoną supančiuose miškuose – 39 tūkst. 320 ha plote – didėja./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Elninių gyvūnų populiacijai didėjant, Aplinkos ministerija daugiau atsakomybės už stirnų ir danielių populiacijos išlaikymą palieka medžiotojų klubams-būreliams. Šiuo metu yra limituojamas briedžių ir tauriųjų elnių sumedžiojimas“, – informavo Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Žvėrys skaičiais

Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija jau turi tikslius šių metų skaičius.

„Kėdainių rajono savivaldybės medžiojamųjų gyvūnų sumedžiojimo limitų nustatymo komisija patvirtino 2021–2022 metų sumedžiojimo limitus.

Palyginus limitus su 2019–2020 metų, šie padidėjo 40 procentų. Tai lėmė praeitais metais ribotos kolektyvinės medžioklės.

Analizuojant žvėrių statistiką atrodo, kad reikėtų susirūpinti dėl didėjančios žvėrių populiacijos. Šiuo metu priskaičiuojama 2 tūkst. 833 tauriųjų elnių patelių ir jauniklių, 927 tauriųjų elnių patinai.

305 briedžių patelės ir jaunikliai, patinų – 166.

Be elninių gyvūnų, buvo pateikti stambiųjų plėšrūnų duomenys. Vilkų priskaičiuota 71, lūšių – 73. Šernų suskaičiuota 438“, – dėstė L. Stanevičius.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video