Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miškų apsuptyje nuo degančios žolės užsidegė ūkiniai pastatai

Penktadienio popietę gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į Krakių seniūnijos mišką, mat buvo pranešta apie iš ten kylančius juodus dūmus. Atvykus gelbėtojams paaiškėjo, kad miškų apsuptyje degė laužas, žolė ir miško paklotė, o vėliau ugnis pasiekė ir seną negyvenamą sodybą.

Pranešimą gavo popiet

Pranešimas, kad Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Jaugilkos kaimo miške dega žolė, Bendrajame pagalbos centre buvo gautas penktadienį, 13:06 val.

Apie nelaimę pranešęs žmogus sakė, jog žolė dega dideliame plote ir ugnis jau įsimetė į pamiškės sodybos ūkinius pastatus.

Į pranešimą buvo reaguota nedelsiant. Į įvykio vietą pasiųsti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai, Krakių, Dotnuvos, Josvainių ugniagesių komandos.

Sudegė pastatai

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad 1 ha plote nuo deginamo laužo užsidegė žolė. O nuo žolės sudegė šalia buvusi apgriuvusi 6x11 m dydžio daržinė bei 4x4 m dydžio tvartas. Ugniagesiai užgesino žolę bei pastatų likučius. Jiems teko supjaustyti ir iš vidaus degančius medžius.

Po valandą trukusio intensyvaus darbo ugnis buvo numalšinta.

Degė ir šeštadienį

Atviros žolės plotai degė ir šeštadienį. 17:01 val. gautas pranešimas, kad Josvainių seniūnijos Vincentavos kaime, kelio Kaunas–Klaipėda 130-ajame kilometre dega žolė.

Į įvykio vietą atvykus Rugėnų ugniagesių komandai, 1 ha plote atskirais židiniais degė žolė. Užgesinus tą gaisrą, grįžtant į gaisrinę, rastas dar vienas plotas degančios žolės. Išdegė dar 7 arai.

Perspėja gyventojus

Pareigūnai perspėja – žolės degintojams gali grėsti nemenkos baudos, o jas gali skirti tiek priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai, tiek aplinkosaugininkai.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

Be to, vengimas imtis priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų šiaudų gaisrą, žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams gali užtraukti nuo 30 iki 170 eurų baudą.

Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą: asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Rekomenduojami video