Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miškininkų atstovė: „Premjero žodis į dangų neina"

Lietuvos premjeras kovo 7 d. LRT laidoje “Dėmesio centre” deklaravo savo darbo ir veiklos principus, kurie žodis žodin sutampa su Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) keliamais klausimais.

„Premjeras išsakė kokiais principais remiantis turi būti įgyvendinamos valstybės vykdomos reformos. Be to, Premjeras įvardijo blogus ir valstybei žalingus anksčiau priimtus sprendimus ir jų pasekmes. Tačiau ministrai pasiryžę lipti ant to paties grėblio. Mums kyla klausimas, kodėl Aplinkos ministras Kęstutis Navickas neklauso savo viršininko ir daro viską priešingai. Dar labiau glumina, kad Premjeras ministro mintis palaiko ir prieštarauja pats sau“, - sako LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Premjeras laidoje kalbėdamas apie ministerijų perkėlimą į vieną pastatą sakė: „Sprendimus turime padaryti vėlgi įvertinę, pirmiausia tai, naudos ir kaštų tam tikrus rodiklius. <...> vėlgi pirmiausia turime įvertinti tam tikras pasekmes. Patys ministerijos kolektyvai ir minstrai ir Kauno savivaldybės bendruomenė mato ir pliusų ir minusų, alternatyvių dalykų. Mes tikrai kalbam apie regioninės politikos pokytį ir galimybę viešajam sektoriui atsidurti regionuose“.

Visiškai sutinkame su S.Skvernelio vakarietiška pozicija. Nors Premjeras kalba apie privalomą kaštų ir naudos analizę, tačiau Aplinkos ministras, vykdydamas valstybinių miškų pertvarką, kaštų ir naudos analizės neturi, nors tai palies beveik 4 tūkst. dirbančių Lietuvos piliečių, kurie bus atleisti.

„Ministras pirmininkas kalba apie alternatyvų svarstymą, įvairių pasiūlymų vertinimą, derybas. Tačiau kalbant apie miškų reformą pateiktas vienintelis įstatymo projektas. Profesinės sąjungos į derybas neįtrauktos, mokslininkų pasiūlymai nesvarstyti, kaštų ir naudos analizės nėra“, - teigia I.Ruginienė.

Be to, Premjeras kaip netinkamą pavyzdį pateikė Nacionalinę žemės tarnybą, kurios, anot Premjero, likti nebeturėtų. Vietoje jos būtų pirežiūros institucija, valstybinės žemės valdymą perleidžiant savivaldybėms. Kitaip, tariant decentralizuojant valstybinės žemės valdymą Lietuvoje.

Tuo tarpu Aplinkos ministras primygtinai siūlo valstybinių miškų valdymą centralizuoti, monopolizuoti ir lipti ant to paties grėblio, kuris apipintas korupcijos skandalais.

„Premjeras viešai išsakė mintis, visiškai priešingas vakar Vyriausybės patvirtintam valstybinių miškų valdymo vienoje įmonėje įstatymo projektui. Glumina naujosios valdžios nenuoseklumas. Kalbama viena, o daroma priešingai“, - teigia I.Ruginienė.

 

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos

Pirmininkė Inga Ruginienė

Rekomenduojami video