Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miškininkai surinko tonas senų padangų

Mūsų miškuose – kalnai naudotų padangų. Jos sudaro didžiausią čia surenkamų šiukšlių kiekį. Nors jau ne vienus metus padangas nemokamai galima palikti didžiagabaričių atliekų aikštelėje, panašu, kad kai kam patogiau jomis atsikratyti neteisėtu būdu.

Per praėjusius metus Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regioninio padalinio miškininkai surinko apie 30 tonų įvairaus šlamšto. Didžiąją dalį sudaro automobilių padangos ir išardytų mašinų plastikinės detalės.

Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regioninio padalinio vadovas Virginijus Šalčiūnas sako, kad miškai tvarkomi įmonės lėšomis.

Už miškuose surinktų atliekų tvarkymą regioninis padalinys atsiskaito su šia veikla užsiimančiomis įmonėmis.

Nors šie metai dar tik prasideda, jau ir šiemet yra surinkta apie 20 kubinių metrų įvairaus šlamšto.

„Džiugu, kad tvarkant atliekas mums pagelbėja Ukmergės rajono savivaldybė. Sulaukiame ir gražių piliečių iniciatyvų tvarkant šiukšles miškuose“, – sako V. Šalčiūnas.

Valstybinių miškų urėdija skelbia, kad per praėjusius metus jos regioniniai padaliniai šalies miškuose iš viso surinko net 700 tonų įvairių išmestų didelių gabaritų ir buitinių atliekų.

Joms išvežti prireikė 300 sunkvežimių. Net 100 tonų šių atliekų – senos automobilių padangos.

Jeigu miškininkai nesurinktų išmestų padangų, jos miškuose gulėtų ilgai – bent 120 metų, kol suirtų. Suverstos padangos dūla ir išskiria sveikatai pavojingas chemines medžiagas.

Ne mažiau rūpesčių kelia ir miškuose išverčiamos buitinės ir stambių gabaritų atliekos. Miško pakraščiuose, prie magistralinių kelių ir miestų teritorijose žmonės išmeta šaldytuvus, televizorius, taip pat buities rakandų, statybinių, automobilių atliekų, drabužių.

Ukmergėje, Gerseniškių gatvėje, didžiagabaričių atliekų aikštelėje dirbantis Stasys Jackūnas pasakojo, kad pagal nustatytą tvarką šioje aikštelėje kiekvienas suaugęs asmuo per metus gali palikti keturias padangas.

Ir visai nesvarbu, ar asmuo turi savo automobilį, ar ne.

Pasakojo, kad praėjusiais metais iš viso Ukmergėje priimtas milžiniškas kalnas – 45,5 tonos – padangų.

Jos sandėliuojamos aikštelėje, o išvežamos, kai susidaro didesnis – bent 10 tonų – kiekis. Padangos iš Ukmergės išgabenamos į įmones, su kuriomis VAATC yra sudaręs sutartis.

S.Jackūnas sako, kad kai kurie žmonės pasakoja kelias padangas radę pamiškėje – tiesiog nenorėjo palikti. Ir tokių žmonių daugėja. Kiti atvežę padangas sakė, jog tai pirktoje sodyboje aptiktas turtas.

Didesnį padangų kiekį galima atgabenti ir palikti už nustatytą mokestį. 1 palikta padanga kainuoja 1,47 Eur. Tačiau S. Jackūnas sako, kad tokių vežėjų dar nepasitaikė.

Kol kas visi besinaudojantys didžiagabaričių atliekų aikštelės paslauga tai daro nemokamai.

Rekomenduojami video