Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mirė Lietuvos kino ir teatro legenda Regimantas Adomaitis

Eidamas 86-uosius mirė Lietuvos aktorius Regimantas Adomaitis. Liūdną žinią patvirtino aktoriaus artimieji. Regimantas Adomaitis (gimė 1937 m. sausio 31 d. Šiauliuose) buvo žymus Lietuvos aktorius, vaidinęs kine ir teatre, sukūręs daugybę vaidmenų žymiausiuose Lietuvos kino ir teatro kūriniuose, tarp jų – Vytauto Žalakevičiaus filme „Niekas nenorėjo mirti“ (1967 m.) ir Almanto Grikevičiaus filme „Jausmai“ (1968 m.).

R. Adomaičio kolega, aktorius Juozas Budraitis apie bičiulio mirtį sužinojo birželio 20-osios rytą. „Man buvo didžiulė staigmena“, – sako aktorius. Išvakarėse dar žiūrinėjęs savo darytas nuotraukas, daugelyje įamžino Regimantą.

Prieš pusantros savaitės abu bendravo telefonu. Regimanto balsas dar buvo tvirtas, galingas, kokį prisimena visa Lietuva. „Tik pasibėdavojo, kad sūnūs jam neleidžia jam vienam būti kaime. Labai dėl to apgailestavo. Ruošėmės susitikti, kai kaime būsim. Nemaniau, kad taip gali atsitikti. Tačiau visada yra visada – visada gali visko atsitikti“, – sako J. Budraitis.

Anot aktoriaus, velionis buvo aukštos moralės žmogus, nesavanaudiškas, protingas, profesionalas iki sielos gelmių. „Labai apgailestavo, kad paskutiniu metu negalėjo dirbti teatre – sunkiau vaikščiojo, prasčiau matė. Tačiau dar vis norėjo teatro, juo gyveno“, – tvirtina velionio bičiulis. Apgailestauja netekęs artimiausio kino draugo – artimesnių kino žmonių jis neturėjęs. „Dabar nebe taip jaučiasi, tačiau jaunystėje jautėsi, kad jis vyresnis už mane, aukščiausio lygio profesionalas. Gaila, nebetekau visų kino draugų – R. Adomaitis bene paskutinis, viskas“, – nutyla J. Budraitis.

R. Adomaitis už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, taip pat LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu, 2014 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Prieš mirtį aktorius kovojo su vėžiu ir pranešė, kad nutraukia onkologinį gydymą. Prieš beveik 11 metų R. Adomaitis palaidojo savo žmoną, taip pat aktorę Eugeniją Bajorytę-Adomaitienę, su kuria susipažino Algirdo Dausos ir Almanto Grikevičiaus filmo „Jausmai“ (1968 m.) filmavimo aikštelėje. Su žmona aktorius užaugino tris sūnus – Vytautą (g. 1972 m.), Gediminą (g. 1977 m.) ir Mindaugą (g. 1980 m.).

Rekomenduojami video