Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ministro susitikime su Dzūkijos ūkininkais aptartos ūkininkavimo nenašiose žemėse aktualijos

Ūkininkaujantiems nederlingose žemėse pastaruoju metu ypač aktualios jų veiklų perspektyvos, išsibalansavus žemės ūkio produkcijos tiekimo grandinėms, padidėjus trąšų kainoms. Aptarti aktualių žemės ūkio klausimų susirinko pilnutėlė Varėnos kultūros namų salė ne tik Varėnos, bet ir kaimyninių rajonų ūkininkų.

Ministras K. Navickas ūkininkus supažindino, kokių priemonių imasi Europos Komisija dėl galimos pasaulinės maisto krizės.

Pasak ministro, šalies ūkininkai šiemet galės auginti derlių pūdyme ir neprarasti žalinimo išmokų. Šis EK žingsnis leis labiau išnaudoti papildomą gamybos potencialą.

Dėl galimo pašarų trūkumo, referencinėse pievose būtų leidžiama auginti ankštines kultūras ir užskaityti kaip referencinius (daugiamečių pievų) dydžius.

Šiuo metu EK vertina valstybių narių pateiktus bendrosios žemės ūkio politikos strateginius planus. Pirmąsias oficialias pastabas dėl Lietuvos strateginio plano EK turėtų pateikti jau šią savaitę.

Taip pat ministras supažindino su naujojo finansinio laikotarpio galimybėmis, parama neariminėms  technologijoms įsigyti, aptarė žemdirbių nuogąstavimus dėl planų saulės jėgaines įrengti žemės ūkio paskirties žemėje.

Pasak Varėnos rajono žemdirbių asociacijos pirmininkės Danutės Karalevičienės, nenašiose žemėse ūkininkauja daugiausia smulkūs ūkiai, negalintys pasigirdi dideliais derliais ir pajamomis. Nepaisant to, daugelis parėmė nuo karo kenčiančius Ukrainos žmones. 

Ūkininkai teiravosi dėl galimybių didinti išmokų krepšelį ūkininkaujantiems nederlingose žemėse. Pasak ministro, tokia galimybė būtų, jei į išmokas nepretenduotų realiai neūkininkaujantys ir negaminantys jokios produkcijos. „Su gyvulių auginimu siejama išmoka jau pasiteisino, dabar planas išmoką susieti su derliumi“,  – sakė ministras.

Ūkininkai ministrui pateikė siūlymų, kaip būtų galima atpažinti lengvų pinigų medžiotojus. Vienas tokių – griežtinti tvarką, pavyzdžiui, kad ūkininkaujantiems nenašiose žemėse išmokoms gauti būtų privaloma buhalterinė apskaita, įrodant užaugintos produkcijos pardavimus.

Susitikime daug dėmesio skirta ir artėjančiam žemės ūkio naudmenų bei pasėlių deklaravimui, aptarti ortofoto žemėlapių atnaujinimo, taip pat valstybinės žemės nuomos probleminiai klausimai. 

Ūkininkai skundėsi dažnomis patikromis, kuomet per trumpą laiką tą patį lauką ir tų pačių reikalavimų laikymąsi vertina besikeičiantys kontrolieriai.

Ūkininkaujantys ekologiškai supažindinti su reikalavimai tokiai gamybai, augalų apsaugos priemonių naudojimu.

Rekomenduojami video