Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ministro parašas įteisinti lankus supriešino medžiotojus

Praėjusį penktadienį aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pasirašė įsakymą, kuriuo įtvirtinami kai kurie medžioklės taisyklių pakeitimai.

Įsakyme, kuriuo pakeičiamos medžioklės taisyklės, tarp leidžiamų naudoti įrankių ir priemonių įrašytas punktas apie medžioklinius lankus.

Lankų naudojimo priešininkai teigia, jog tylus šūvio paleidimas palengvina galimybes brakonieriauti, tačiau šalininkai teigia, jog tyli medžioklė - būdas apsaugoti aplinkinius gyventojus nuo šūvių triukšmo.

Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos Vilkas“ ir Visuomeninis judėjimas „Aš prieš medžioklę“ platina peticiją, kurioje raginama pasirašyti prieš lankų ir prožektorių naudojimą medžioklėje.

„Šį žiaurų ir prieštaraujantį tarptautiniams gamtosaugos susitarimams pasiūlymą Seimui pateikė „žaliaisiais valstiečiais“ save drįstantys vadinti Kęstutis Mažeika, Jonas Jarutis, Viktoras Rinkevičius ir Dainius Gaižauskas, socialdemokratas Andrius Palionis ir konservatorius Paulius Saudargas“, - rašo peticijos autoriai.

Pasisako prieš pakeitimus

Tamošiūnų medžiotojų būrelio vadovas Rimantas Šarkanas sakė, kad jam perskaičius medžioklės taisyklių pakeitimus užkliuvo tai, kad atsirado lankai, kaip medžioklės įrankis. Juk galima bandyti iššauti iš lanko žvėriui neprisiartinus tinkamai ir jį sužeisti, tokiu būdu jį kankinti.

Jam nepriimtina tai, kad leista be limitų medžioti stirnas ir danielius, taip pat netenkina ir tai, jog leidžiama naudoti prožektorių medžiojant invazinius gyvūnus, bet tuo pačiu leista tokiu būdu medžioti lapes ir usūrinius šunis.

Pailgintas elnių patelių medžiojimo terminas iki sausio 31 dienos. Iki šiol jis siekdavo iki gruodžio 31 dienos.

„Tokiu metu patelės tikrai būna vaisingos. Save gerbiantys medžiotojai nemedžiodavo patelių, bet juk visko būna, geriau jau palikti terminą iki Naujųjų metų“, - svarstė R. Šarkanas.

Jis nebūtų prieš kai kuriuos medžioklės taisyklių pakeitimus, „jei medžiotojų visuomenė būtų tam pribrendus. Bet net medžiotojai neprašo tokių nuolaidų, kokias ministras padarė“.

Pasisako už tradicijas

Biržietis medžiotojas Mantas Bartuškevičius pasisako už šį K. Mažeikos priimtą sprendimą.

„Tai vienas iš tų nedaugelio sprendimų, ką valstiečiai žalieji priėmė teisingai“, - įsitikinęs M. Bartuškevičius.

Jis daug bendrauja su užsienio šalių medžiotojais ir žino, kad rimti medžiotojai į gyvūną žiūri ne kaip į mėsą, vertina medžioklės tradicijas. To žvėries turi išlaukti, kad jis priartėtų ir galėtum nusitaikyti, ne taip, kai važinėji su mašina ir vaikaisi gyvūnus.

Jo nuomone, čia tikrai ne gyvūnų kankinimas, nes kai šaunama iš lanko, gyvūnas negirdi šūvio, negauna streso, jo ir mėsa kitokia. Jis miršta greitai, nes strėlės antgalis aštrus.

Be to, toli gražu tai ne brakonieriavimas.

„Kas taip kalba, tegul patys pirmiausia atsisako karabinų ir tegul bando su medžiokliniais šautuvais prie žvėries prieiti“, - į kolegų daržą metė akmenį M. Bartuškevičius.

Lankas, anot jo, - sutrumpina distanciją. To žvėries, į kurį gali taikytis, reikia laukti gal metus, turi praleisti daug laiko miške.

„Aš tikrai nepirkčiau lanko, nes tam, kad su juo medžiotum, reikia būti tos srities fanatu“, - sakė M. Bartuškevičius.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video