Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ministras K. Navickas: turime atverti ukrainietiškiems grūdams sausumos kelius

Briuselyje vykstančiame Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas kreipėsi į Europos Komisiją (EK) ir šalių narių atstovus ragindamas padėti Ukrainai eksportuoti grūdus, išnaudojant visus prieinamus transporto koridorius.

Ministras pabrėžė, kad Rusija grūdus ir pasaulinį aprūpinimą maistu pavertė ginklu, taip pat tokiu būdu mėgina perimti Ukrainos rinkas Afrikos valstybėse savo produkcijai.

„Agresorius siekia įkalti priešpriešos pleištą tarp ES narių. Raketų atakos prieš grūdų elevatorius uostuose – dar vienas karo nusikaltimas. Agresorius ir toliau nori, kad solidarumo koridoriai ES neveiktų. Negalime sau leisti pasiduoti dezinformacijai ir reikalavimams dėl naujų išimčių sankcijose. Turime ieškoti galimybių Ukrainai eksportuoti grūdus per jos uostus, taip pat padėti grūdus vežti sausuma, išnaudojant visus prieinamus transporto koridorius“, - kalbėjo ministras K. Navickas.

Jis pabrėžė, kad  kitų – ne pasienio šalių – uostų įdarbinimas yra išeitis, ir priminė Lietuvos parengtus konkrečius siūlymus, kaip Baltijos maršrutas galėtų greitai prisidėti prie Ukrainos grūdų tiekimo pasaulinėms rinkoms. 

„Mes, Baltijos šalių ministrai, neseniai lankėmės Ukrainoje – grūdų eksportas jiems yra išlikimo klausimas. Baltijos jūros uostai turi didelius birių žemės ūkio produktų pervežimo pajėgumus ir gali padėti Ukrainos grūdams pasiekti šalis, kurioms jų reikia“. – teigė ministras. Jis taip pat priminė prašymą Lenkijai leisti muitinės, fitosanitarijos ir kitus formalumus atlikti Lietuvos uostuose, kartu užtikrinant, kad toks Ukrainos grūdų tranzitas nepažeistų Lenkijos ūkininkų interesų.

Ministras K. Navickas taip pat pažymėjo palaikantis Ukrainos prašymą EK prisidėti prie dalinio transporto sąnaudų kompensavimo. „Delsimas priimti sprendimus veikia agresoriaus naudai“, - akcentavo ministras.

Rekomenduojami video