Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ministras K. Navickas „Agromaisto forume 2022“: svarbu jausti atsakomybę už orą, vandenį, žemę

Klimato kaitos, Rusijos karo Ukrainoje, Covid-19 pandemijos problemos sukėlė maisto sistemos krizę. Apie tai, kaip ją spręsti, didžiausiame Baltijos šalyse tarptautiniame forume „Agromaisto forumas 2022“ pasisakė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Šių metų pagrindinė tema - „Taika maistui“.

„Apsirūpinimo maistu užtikrinimas – labai aktuali tema. Skaitmenizacija ir kiti krizės įveikimo būdai yra vienas iš sprendimų padėti žmogui, žemdirbiui eiti tvaresnės gamybos keliu. Tačiau skaitmenizacija, dirbtinis intelektas pats savaime niekada neprisidės prie vertybinio pokyčio. Šis pokytis atsiranda vartojimo kultūroje, todėl labai svarbu įpratinti mūsų vartotoją rinktis tvariai pagamintus produktus, nešvaistyti maisto“, - kalbėjo žemės ūkio ministras.

Ministras pateikė Austrijos pavyzdį – austrai be didelių europinių postūmių patys pasiekė, kad ekologiško maisto vartojimas šioje šalyje ženkliai auga. Jis taip pat pabrėžė, kad nuo dirvožemio, ekosistemų priklauso ilgalaikė žemdirbystės ateitis.

„Turime pasiekti, kad dirvožemio stabilumas ir derlingumas išliktų. Tam yra priemonių, labai džiugu, kad didžioji dauguma ūkininkų jau šiandien jas taiko: tiek sėjomainą, tiek augalų kaitą, siekia, kad būtų pertraukos tarp augalų rūšių auginimo, taip išvengiant intensyvesnio augalų apsaugos priemonių, trąšų naudojimo“, - sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad svarbu jausti atsakomybę už bendras vertybes, kuriomis visuomenė dalijasi: vandenį, orą, biologinę ir kraštovaizdžio įvairovę.

„Svarbu ir tai, kad mainai vyktų ne tik tarp pinigų ir produktų, bet ir socialinių dalykų bei vertybių. Ekonominė, socialinė ir aplinkosauginė dimensijos yra mūsų ateitis“, - kalbėjo ministras. 

Forume diskutuota apie pasaulio aprūpinimą kokybišku maistu, inovacijų didinimą bei skaitmenizaciją, anglies ūkininkavimą ir jo perspektyvas, vartotojų lūkesčius, tvarią maisto sistemą bei kitas aktualijas.

Rekomenduojami video