Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ministerija siūlo atsisakyti perteklinių reikalavimų pradedant ūkinę veiklą

Aplinkos ministerija siūlo atsisakyti perteklinių reikalavimų, susijusių su pranešimų pateikimu apie planuojamą ūkinės veiklos objekto eksploatavimo ir ūkinės veiklos vykdymo pradžią. Trumpinamas laikotarpis, po kurio galima atlikti pakartotiną patikrinimą, rašoma ministerijos pranešime.

Anot jos, taip pat mažinamas atvejų skaičius, kai Aplinkos apsaugos agentūros specialistai patikrinimą atlieka ūkinės veiklos vykdymo vietoje. Nustatyta, kad pakartotinis patikrinimas gali būti atliekamas išanalizavus ūkio subjekto pateiktus dokumentus ir vaizdinius įrodymus ir nevykstant į ūkinės veiklos vykdymo vietą. Taip pat dvigubai sutrumpinamas laikotarpis, po kurio gali būti atliekamas pakartotinis patikrinimas, jeigu buvo priimtas sprendimas, kad ūkinė veikla negali būti pradedama. 

Tad ūkio subjektai tais atvejais, kai jiems privalomas pakartotinis patikrinimas, galės veiklą pradėti 10 darbo dienų anksčiau nei pagal šiuo metu galiojantį reguliavimą. Skelbiama ir apie mažėjančią administracinę naštą, mat, kaip pažymi ministerija, pakartotinai nebereikia teikti dokumentų, kurie buvo pateikti išduodant Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) arba taršos leidimus. Taip pat patikslinama patikrinimų apimtis ir sąlygos, kurias turi atitikti ūkio subjektas.

 Visus šiuos siūlymus ministerija pateikė Planuojamos ūkinės veiklos objekto patikrinimo prieš eksploatavimo pradžią tvarkos aprašo pakeitimuose.


Rekomenduojami video