Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Migrantų stovyklose lankysis sielovadininkai

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su Vilniaus arkivyskupu Gintaru Grušu aptarė galimybes neteisėtų migrantų apgyvendinimo vietose lankytis dvasininkams ir sielovadininkams. Artimiausiu metu bus parengti migrantų stovyklose esančių krikščionių sąrašai, kad migrantai galėtų reguliariai susitikti su sielovadininkais.

„Kol sprendžiasi prieglobsčio klausimai, privalome pasirūpinti Baltarusijos režimo aukomis tapusiais žmonėmis. Džiaugiuosi, kad prie pagalbos jungiasi ne tik nevyriausybinės organizacijos, savanoriai, bet ir šalies dvasininkai. Perkėlus migrantus į specializuotus apgyvendinimo centrus, bus sudarytos sąlygos ir sielovadai. Dvasinė pagalba nemažiau svarbi nei materiali, dėl to reguliarūs susitikimai su sielovadininkais padės migrantų psichologinei ir emocinei būsenai“, - teigia ministrė A. Bilotaitė.

„Brolybė, žmogiškumas ir krikščioniška pareiga kviečia mus atsiliepti į žmonių, atsidūrusių varge ir bėdoje, poreikius. Katalikų Bažnyčia Lietuvoje per Carito tarnystę migrantais ir pabėgėliais rūpinasi jau ne vienerius metus. Kviečiu Lietuvos žmones jungtis prie įvairių savanorysčių, kurios pagelbėja išsaugoti ar užtikrinti žmogaus orumą“, - kalbėjo arkivyskupas G. Grušas.

Rugsėjo pradžioje arkivyskupas G. Grušas lankėsi Vydeniuose, Varėnos r., įrengtoje neteisėtų migrantų stovykloje, kurioje susitiko su tikinčiaisiais. Kaip teigė arkivyskupas, daug problemų sprendimų galima atrasti, kai užsimezga pokalbis, o žmonės vieni į kitus žvelgia su atjauta ir pagarba.

Arkivyskupas G. L. Grušas šių metų rugsėjo 23 d. plenarinės asamblėjos Romoje metu buvo išrinktas Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininku. Jis pirmasis Lietuvos vyskupas, vadovaujantis Europos vyskupų konferencijų tarybai, šiemet švenčiančiai savo 50-metį.

Rekomenduojami video