Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Migracijos departamentas suteikė politinį prieglobstį 167 afganistaniečiams

Migracijos departamentas suteikė politinį prieglobstį 167 Afganistano vertėjams ir jų šeimų nariams, kurie į Lietuvą atvyko po to, kai Afganistano kontrolę perėmė Talibanas.

Kaip portalui 15min sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė, Lietuvai talkinę Afganistano vertėjai ir jų šeimų nariai šiuo sprendimu įgijo leidimą gyventi Lietuvoje. Jos teigimu, sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo dar vis laukia 11 asmenų.

„Mums trūksta patvirtinimo, kad tai išties žmonės, kurie bendradarbiavo su mūsų pajėgomis Afganistane, kad buvo vertėjai. (...) Taip pat dar laukiame išvadų, ar jie nekelia grėsmės valstybės saugumui ir viešajai tvarkai“, – teigė E. Gudzinskaitė.

ELTA primena, kad rugpjūčio viduryje Afganistano prezidentas Ashrafas Ghanis išvyko iš savo šalies į Tadžikistaną, o į Kabulą įžengę Talibano kovotojai užėmė prezidento rūmus.

Griežtosios linijos islamistai užėmė Afganistano sostinę, kai subyrėjo 300 tūkst. karių turėjusios šalies ginkluotosios pajėgos. Islamistų kovotojai taip pat susirinko jų ginkluotę, šaudmenis ir įrangą, įskaitant karinius lėktuvus.

Reaguodama į situaciją Afganistane, Lietuvos Vyriausybė į Lietuvą perkėlė kiek daugiau nei 170 Lietuvai talkinusių afganistaniečių ir jų šeimų narių. Taip pat numatyta 600 tūkst. eurų skirti atvykusių afganistaniečių aprūpinimui. Didžioji dalis atvykusių afganistaniečių apgyvendinti Raseiniuose.

Rekomenduojami video