Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Migracijos departamentas: Lietuvoje užsiregistravo 3135 ukrainiečiai

Lietuvoje jau užsiregistravo 3135 karo pabėgėliai iš Ukrainos, teigia Migracijos departamentas. Dėl išaugusių ukrainiečių srautų Migracijos departamentas priėmė sprendimą laikinai stabdyti iš anksto neužsiregistravusių gyventojų, kurie nori pasigaminti pasus arba asmens tapatybės korteles, aptarnavimą.

„Dabar esame užregistravę 3135 ukrainiečius. Dauguma prašo leidimų gyventi humanitariniu pagrindu, tiems, kurie tik trumpam ketina likti, išduodamos nacionalinės vizos, bet tokių – vienetai“, – Eltai teigė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Migracijos departamento direktorės teigimu, tarp užregistruotų ukrainiečių daugiau nei trečdalis – vaikai. Vis tik, pasak jos, kiek realiai ukrainiečių šiuo metu jau atvyko į Lietuvą, sunku pasakyti.

E. Gudzinskaitės teigimu, dėl padidėjusių Lietuvoje besiregistruojančių ukrainiečių srautų, situacija Migracijos departamente įtempta. Migracijos departamento vadovė informuoja, kad pirmadienį buvo priimtas sprendimas kol kas aptarnauti tik iš anksto užsiregistravusius pasus ir asmens tapatybės korteles norinčius pasigaminti gyventojus.

„Greitai pradėsime naudoti Raudonojo Kryžiaus savanorių pagalbą ir ieškome toliau pajėgumų. Ir dėl to, kad nebespėjame visavertiškai vykdyti savo funkcijų, mes nuo šios dienos buvome priversti sustabdyti Lietuvos piliečių aptarnavimą gyva eile be išankstinės rezervacijos, tų, kurie ateina pasų arba asmens tapatybės kortelių pasigaminti“, – sakė Migracijos departamento direktorė.

„Suprantu žmonių nepasitenkinimą, bet pirmenybę turime teikti Ukrainai, nes ukrainiečių kiekvieną dieną užsiregistruoja vis daugiau ir daugiau“, – pridūrė ji.

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra sekmadienį pranešė, kad jau daugiau nei 1,5 mln. pabėgėlių iš Ukrainos per pastarąsias 10 dienų kirto sieną į kaimynines šalis. Tai „sparčiausiai auganti pabėgėlių krizė Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo“, tviteryje parašė JT vyriausiasis pabėgėlių komisaras Filippo Grandi.

ELTA primena, kad ankstų vasario 24-osios rytą Rusija pradėjo agresyvų ir tarptautinės bendruomenės pasmerktą karinį įsiveržimą į Ukrainą. Vakarų bendruomenė, į tai reaguodama, Rusijai paskelbė labai griežtas sankcijas ir ekonominę bei karinę paramą Ukrainai. Vakarų bendruomenė kaltina Kremlių Ukrainoje tikslingai griaunant miestus ir žudant nekaltus civilius.

Rekomenduojami video