Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miesto gatvėse – raugo tvaikas

Žaliąsias atliekas surenkančios „Ekonovus“ mašinos rudenį tampa savotiškomis sulčių spaudyklomis, kurios pajudėjusios iš konteinerių surinkimo vietų ant gatvių palieka dvokiančias lipnias balas. Neapsikentę dvoko į redakciją paskambino Mažosios gatvės gyventojai, o kol atvyko žurnalistai, žmonės neleido atliekų vežėjams pajudėti iš vietos. „Ekonovus“ Tauragės padalinio vadovas nieko gero nežada – jei nepatinka, jie gali nerinkti prie konteinerių į maišus sukrautų vaisių ir daržovių. 

Į redakciją paskambinęs Raimondas Matemaitis piktinosi, kad tose vietose, kur sustoja „Ekonovus“ mašina, lieka dvokiančios balos. Nuo jų trenkia obuolių raugu. Žurnalistams nuvykus apžiūrėti situacijos pro mašinos dugną vienoje vietoje lašėjo, o kitoje tryško tamsus fontanėlis. Kvapas vertė suraukti nosis.

– Iš šiukšliavežių privarva ne pirmas kartas, bet vis nesutikdavau vežėjų. Pažiūrėkit, kokia bala prie įvažiavimo į mano kiemą. Taip nebūtų, jei mašinos būtų užsandarintos, – žurnalistams rodė R.Matemaitis.

R.Matemaičio kaimynė kaip tik tuo metu kibiriuku atsinešė žvyro, kuriuo užpylė atliekų vežėjų paliktą bjaurastį.

– Turime nusipirkę žvyro, tai vis užpilu balas, kad mažiau smirdėtų ir kad su mašinos ratais į kiemą teršalų neįsivežtume, – sakė Mažosios gatvės gyventoja.

Su Mažąja gatve susikertančios Purienų gatvės gyventoja patikino skambinsianti į „Ekonovus“, kad atvažiuotų nuplauti gatvės.

Toji pati problema „Ekonovus“ lydi nuo pat veiklos Tauragėje pradžios. 2015 metų rudenį tuomet dar kitas vežėjų įmonės vadovas žurnalistams pripažino, kad šiukšliavežėje aptiko skylę, per kurią tekėjo presuojamų žaliųjų atliekų – žolės, obuolių, pomidorų, agurkų skystis, ir pažadėjo ją užtaisyti. Praėjo treji metai, tačiau kiekvieną rudenį – ta pati mažesnė ar didesnė bėda. Dabartinis UAB „Ekonovus“ direktorius Egidijus Jurgilas tvirtino, kad visiškai užsandarinti mašinų neįmanoma.

– Tikriname mašinas, užsandariname. Keičiame gumas. Nuo vaisių ir daržovių susidaro daug skysčio, išbėga tik maža dalis. Visiškai sandarios technikos nėra. Nėra tokios technikos pasaulyje, – sakė Jurgilas.

Anot jo, problema atsiranda, kai į mašiną supilamas ne vien žaliųjų atliekų konteinerių turinys, o ir prie jų sustatyti maišai su obuoliais.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video