Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miesto centre vėl sukiojasi brakonieriai

Kėdainių žvejai ir vėl skambina pavojaus varpais – Kėdainių miesto centre ties Skongalio užtvanka pastebėti brakonieriai, kuriuos žvejai vadina tiesiog kabliautojais. Šie asmenys kabliais žaloja ir pakirtinėja neršti plaukiančius žiobrius.

Aplinkosaugininkai ragina pamačius nelegalios ir draudžiamos žvejybos atvejus pranešti apie daromą pažeidimą bendruoju pagalbos telefonu 112.

Žvejų sujudimas

Kėdainių žvejai aktyviai dalinasi nuotraukomis, vaizdo įrašais, kuriuose užfiksuoti ties Skongalio užtvanka galimai brakonieriaujantys asmenys.

Vieni brakonierius gėdina ir nuveja šalin, kiti informuoja pareigūnus ar net kimba į atlapus. Visgi pričiupti brakonierius nusikaltimo vietoje yra sudėtinga, mat iš toli sunku ir pasakyti, ar žmogus žvejoja legaliai, ar brakonieriauja.

Daugiau dėmesio

Kiekvieną pavasarį aplinkos apsaugos pareigūnai didesnį dėmesį skiria Kėdainių mieste esančiai Skongalio užtvankai, mat čia šiuo metu būriuojasi daugybė žiobrių ir kitos žuvies, kuri bando įveikti užtvanką ir kilti į aukštupį.

Deja, žuvims kelią dažnai užkerta ne tik užtvanka, bet ir piktavaliai brakonieriai. Aplinkosaugininkai teigia kasmet sulaukiantys pranešimų apie Kėdainių mieste, prie Skongalio užtvankos, vykdomus žūklės pažeidimus.

Dažniausiai žmonės pastebi, kaip nelegaliais kabliais pakirtinėjamos žuvys. Tai daryti yra labai žiauru, mat kabliais žuvys sužalojamos.

Gresia bauda

Aplinkosaugininkai ragina pamačius nelegalios ir draudžiamos žvejybos atvejus pranešti apie daromą pažeidimą bendruoju pagalbos telefonu 112.

Būtina tiksliai nurodyti brakonieriavimo vietą. Už tokius darbelius gresia didžiulės baudos, taip pat dar paskaičiuojama ir padaryta žala gamtai.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video