Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mieste pradedamas lapų grėbimo sezonas

Kėdainių mieste pradedamas lapų grėbimo sezonas. Kėdainių miesto seniūnijos darbininkai keliauja į gatves, skverus, parkus grėbti nukritusių lapų. Pradėję byrėti medžių lapai reiškia ir sunkių, ir ilgų darbų pradžią tiek miesto švarinimo įmonei, tiek miesto seniūnijos darbuotojams. Mieste jau daugelyje vietų galime išvysti ir pilnutėlius lapų didmaišius.

Tik pradžia

„Jau pradedami didieji rudeniniai darbai. Lapų grėbimas iš tiesų kasmet pareikalauja labai daug darbo ir pastangų. Bet tai natūralu, nes mūsų miestas žalias, jame daug medžių, krūmų, tad rudenį daug ir lapų. Šiemet lapus pradedame grėbti įprastu metu. Pernai pradėjome daug anksčiau. Norime mūsų žaliuosius plotus ir palikti žalius, neleisti, kad ten stūksotų krūvos lapų, tad grėbiame, kol jų dar yra visai nedaug. Lapai kraunami į tam tikrose vietose pastatytus didmaišius. Vėliau šie didmaišiai bus išvežti į atliekų surinkimo aikštelę“, – kalbėjo Kėdainių miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

Privalo pasirūpinti

Daugiabučių namų bendrijos aplink savo namą esančias teritorijas turėtų sugrėbti pačios. Individualių valdų savininkai turėtų sugrėbti lapus ir sukrauti juos į specialius kompostavimo konteinerius. Didelį kiekį atliekų gyventojai patys gali pristatyti į Zabieliškio sąvartyną. Tai jiems nieko nekainuoja. Mokėti tektų tik įmonėms.

Deginti draudžiama

Aplinkosaugininkai ir ugniagesiai primena, kad Kėdainių mieste draudžiama deginti lapus, šakas

bei žolę. Aplinkosaugininkai primena, kad už žolės, nukritusių medžių, lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą gresia iki 230 Eur bauda. Už ražienų, taip pat nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą piliečiai gali būti baudžiami beveik 300 Eur bauda. Apie įvairių atliekų deginimą bei kitus aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video