Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mieste baigia sodinti medelius

Kėdainiuose šį rudenį vienu ypu specialiai parinktose vietose bus pasodintas įspūdingas kiekis augalų – daugiau kaip 300 medžių ir krūmų. Pagal kruopščiai paruoštas apželdinimo schemas visi įsigyti augalai sodinami labai palankiu prigyti metu, esant šiltam ir drėgnam orui. Prieš geras tris savaites miesto seniūnijai pradėjus darbus, sodinimas jau beveik baigtas.

Medžius sodina dalimis

Šį rudenį Kėdainių miesto seniūnija iš viso įsigijo 268 naujus medelius ir 43 krūmus. Medeliai pradėti sodinti Chemikų gatvėje prie „Kubo“ garažų. Toje vietoje susodinta graži išlakių ąžuolų alėja.

Taip pat pasodintos medžių kompozicijos prie Respublikos ir Liaudies gatvių sankryžos. Respublikos gatvės gale tvarkingomis salelėmis pasodinti medeliai prie automobilių stovėjimo aikštelės.

Praeitą savaitę buvo sodinami medeliai prie Respublikos g. 12 namo, netoli įsikūrusios automobilių plovyklos. Dar šį rudenį yra suplanuota pasodinti medžius prie J. Basanavičiaus gatvėje priešais 114 numeriu pažymėtą namą ir prie autobusų stotelės bei P. Lukšio ir Kęstučio gatvių žaliojoje zonoje.

D. Kuprijanovo nuotr.

D. Kuprijanovo nuotr.

Parinkti įvairūs augalaiDaugiausiai mieste bus pasodinta  karpotųjų beržų – net 65, taip pat 25 ąžuolai.

Mūsų rajono žemės ypač tinkamos ąžuolams augti, todėl sodinimui parinkti dviejų rūšių ąžuolai − paprastieji ir raudonieji.  Taip pat bus sodinami klevai ir miestui tinkantys medžiai − mažalapės liepos bei paprastieji šermukšniai. Įsigyti medžiai yra stambūs, ne mažesni kaip 3 metrų aukščio medeliai, kurių skersmuo metro aukštyje yra ne mažiau kaip 10−15 cm.

Sodinukai iškasti su žemės gumulu, o jų šaknys yra su specialiais įpakavimais. Sodinant tokius medžius reikės net naudoti „bobkatą“. Iš aplinką puošiančių kūmų parinkti šie: japoninės lanksvos, baltosios sedulos ir rūgštieji žagreniai.

Norint mažinti taršą bei sklindantį triukšmą nuo gatvių, mieste numatytose vietose bus pasodinta lygiai 150 vienetų spygliuočių: paprastųjų ir balkaninių, Bankso ir kalninių pušų bei europinių maumedžių. Šie augalai gražiai įsilies į aplinką. Dalis pušų jau pasodinta prie Respublikos gatvės, pačiame gale prie automobilių stovėjimo aikštelės.

Atsižvelgė į gyventojų siūlymus

Dar vasarą Kėdainių rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio pavedimu administracijos specialistai pradėjo rinkti vietas ir ruošti naujų želdinių vietų planus.

Meras taip pat kreipėsi ir į gyventojus su prašymu siūlyti vietas, kur žmonės norėtų matyti daugiau žalumos. Visi pasiūlymai buvo svarstyti. Kadangi ne bet kuri vieta gali būti tinkama medžiams sodinti, svarstant pasiūlytas vietas, specialistai analizavo miesto planą.

Reikia atsižvelgti, kad medis galėtų nevaržomai augti ir kerotis ir kad netyčia nesugriautų miesto infrastruktūros.

Taigi specialistai atsižvelgia į suplanuotas žaliąsias zonas,  įvertina esančius požeminius komunikacijų, vandentiekio, nuotekų, elektros ir kitų infrastruktūrų tinklus.

Dabar, atsižvelgus į gyventojų siūlymus, buvo galima pasodinti medžių prie Respublikos gatvės 12 namo, taip pat Chemikų gatvėje prie garažų, nes ten, anot gyventojų, labai trūko žalumos. Žemaitės kvartale vyksta daugiabučių kiemų atnaujinimas, o palei P. Lukšio gatvę buvo pasodinta liepų alėja. Kai medeliai prigis, jie tarnaus pavėsiui, žmonių poilsiui bei atokvėpiui, užstos priešais esančius namus ar akies nedžiuginančius pastatus.

Rekomenduojami video