Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miestą aplipdė naujomis kameromis – atsies daugiau kaip 270 tūkst. eurų

Kėdainiečiai netruko pastebėti, kad mieste pastaruoju metu atsirado dar daugiau vaizdo stebėjimo kamerų. Kol vieni į jas per daug dėmesio nekreipia, kiti gi nėra labai patenkinti, kad visas miestas stebimas akylos elektroninės akies. Dabar montuojamos kameros yra tokios, kurios fiksuoja kokybiškus vaizdus ir naktį.

Kameros už trečdalį milijono

Paskutiniu metu įrengtos naujos 25 vaizdo stebėjimo kameros. Tiesa, įranga yra nuomojama, o nuomos, įrengimo, duomenų perdavimo ir priežiūros paslaugos savivaldybei kainuoja 270,4 tūkst. eurų penkerių metų laikotarpiui.

Naujos vaizdo stebėjimo kameros įrengtos J. Basanavičiaus– Didžiosios g. sankryžoje, Gegučių g. 15, Didžiosios–Milošo g. sankryžoje, J. Basanavičiaus g. 36, Chemikų g. 20, Josvainių g. 80, Gedimino–Senojo kelio g. sankryžoje, Kauno g., J. Basanavičiaus–S. Dariaus ir S. Girėno g. sankryžoje, J. Basanavičiaus–Šėtos g. sankryžoje, J. Basanavičiaus g. 103, J. Basanavičiaus g., S. Dariaus ir S. Girėno g., Aušros g. 53, J. Basanavičiaus g. 120.

Kaups ir naktinius vaizdus

Kaip sakė savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis, naujųjų kamerų objektyvuose yra integruotas IR Cut (infraraudonųjų spindulių) filtras dienos/nakties režimui, kameroje korpuse sumontuoti IR šviesos diodai. IR pašvietimo diapazonas ne mažesnis nei 200 m.

Jis pridūrė, kad vaizdas yra stebimas realiuoju laiku, o duomenys yra kaupiami ir  saugomi 30 dienų. Joks papildomas etatas tam, kad būtų stebimi vaizdai iš šių 25 kamerų, nebuvo sukurtas.

„Tai savivaldybės iniciatyva. Siekiama užtikrinti gyventojų, svečių saugumą, viešąją tvarką“, – sako E. Grigaitis.

Rekomenduojami video