Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„MG Baltic“ byloje apklausiamas G. Landsbergis: kalbėjo apie susitikimus su R. Kurlianskiu

Nuo pat ankstyvo penktadienio ryto tęsiamas vadinamosios „MG Baltic“ bylos nagrinėjimas. Perklausius garso įrašus buvo toliau vykdoma liudytojų apklausa. Į klausimus teisme antrą kartą atsakinėjo reklamos agentūros „PHD“ generalinis direktorius Dalius Dulevičius. Taip pat kaip liudytojas apklaustas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Konservatorių lyderis buvo apklaustas ikiteisminio tyrimo metu dėl kelių susitikimo su dabar jau buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu, kaltinamuoju byloje Raimondu Kurlianskiu. Atėjus laikui apklausti G. Landsbergį dar nebuvo baigta D. Dulevičiaus apklausa, todėl teismas nutarė paklausti TS-LKD pirmininko, ar šis turi galimybę palaukti, kol bus baigta pirmojo liudytojo apklausa.

Nors G. Landsbergis sutiko palaukti ir priekaištų teismui neturėjo, tai papiktino kaltinamąjį Vytautą Gapšį. Per posėdžio pertrauką jis žurnalistams teigė, kad pasitaręs su advokatu prašys teisėjų kolegijos nusišalinti, nes esą jie, paklausdami G. Landsbergio, ar jis gali palaukti, pademonstravo šališkumą. Tačiau po pertraukos teismui grįžus į salę to padaryta nebuvo ir buvo tęsiama D. Dulevičiaus apklausa.

Susitiko tris kartus

Paklaustas, ar pažįsta kaltinamuosius, TS-LKD pirmininkas atsakė pažįstantis R. Kurlianskį, G. Steponavičių, E. Masiulį ir V. Gapšį. Visus kaltinamuosius jis teigė pažįstantis iš profesinės veiklos ir teigė nė su vienu iš jų nesutarimų neturėjęs.

„Kaip sakiau apklausoje, turėjau tris susitikimus su R. Kurlianskiu, pirmasis įvyko 2015 metais. Susitikau su visų žiniasklaidos priemonių atstovais ir R. Kurlianskis buvo vienas iš jų. Susitikimai buvo susiję su partijos programos viešinimu“, – sakė G. Landsbergis.

Parlamentaras kalbėjo, kad pirmasis susitikimas vyko R. Kurlianskio kabinete, „MG Baltic“ būstinėje. Jis teigė, kad susitikti su R. Kurlianskiu pasiūlė komunikacijos specialistas Mykolas Katkus.Teismo paklaustas, kokia buvo tokio susitikimo esmė, G. Landsbergis teigė, kad tikslas buvo susipažinti. Anot jo, tai nebuvo draugiškas susitikimas, trukęs apie valandą.

„Galėjau susidaryti įspūdį, kad nuomonė apie mane nebuvo pozityvi“, – teigė liudytojas. Jis sakė, kad jam nebuvo žinomi R. Kurlianskio ryšiai su E. Masiuliu ar kitais kaltinamaisiais. Paklaustas, ar jo vadovaujama partija turėjo ryšių su R. Kurlianskiu, G. Landsbergis atsakė, kad jau yra žinoma apie Lauryno Kasčiūno ir Manto Adomėno ryšius. Šiuo metu L. Kasčiūno narystė partijoje yra suspenduota, o M. Adomėnas yra iš jos pašalintas.

Paklaustas, ar pokalbio su R. Kurlianskiu metu buvo prašyta teigiamai nušviesti su konservatorių partija susijusią informaciją, G. Landsbergis atsakė, kad kiekvieno susitikimo su žiniasklaidos atstovais metu politikas prašo objektyvumo ir sąžiningo naujienų nušvietimo. Tiesa, jis negalėjo pasakyti, kurio iš trijų pokalbių metu buvo kalbama apie tai.

Prokuroro paklaustas, ar pokalbio metu buvo kalbamasi apie vykstančius politinius procesus, sprendimus ir pan., Seimo narys atsakė, kad pokalbio detalių nepamena. Tačiau jis teigė, kad prašymų ar pasiūlymų, susijusių su politine veikla, pateikta nebuvo.

Kaltinimai byloje pareikšti buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui, buvusiems jo partijos kolegoms Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui, buvusiam Darbo partijos nariui Vytautui Gapšiui. Taip pat juridiniams asmenis – Darbo partijai ir Liberalų sąjūdžiui bei koncernui „MG Baltic“.

Rekomenduojami video