Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mero „vokeliai“ – vaikų globos namų darbuotojams

Biržų rajono savivaldybės meras nusprendė asmeniškai paskatinti kelis vaikų globos namų darbuotojus. Mero dovanas įteikė savivaldybės viešosios įstaigos „Vaiko užuovėja“ direktorė.

„Šiaurės rytų“ redakciją pasiekė informacija apie Medeikiuose esančių globos namų „Vaiko užuovėja“ darbuotojams įteiktas dovanas. Jų forma – „vokeliai“, apie kuriuos darbuotojams pranešė įtaigos direktorė Sandra Slapšienė. No 2017 metų rugsėjo „Vaiko užuovėją“ iš evangelikų reformatų bažnyčios perėmė Biržų rajono savivaldybė. Pasikeitus „Vaiko užuovėjos“ savininkui buvo pratęsti jau anksčiau į vadovės pareigas priimtos globos namų direktorės S. Slapšienės darbo santykiai. Savivaldybės darbuotojų teigimu, direktorės kandidatūrą palankiai vertino meras Valdemaras Valkiūnas.

Kad rajono vadovas siekia palaikyti vaikus globojančios įstaigos vadovę ir stengiasi ja pasitikėti, rodo ir įteiktos asmeninės mero dovanos. Apie jas darbuotojai sužinojo įstaigoje vykusiame susirinkime.

Pasak vieno iš susirinkimų dalyvio, direktorė sakė, kad „Vaiko užuovėjoje“ apsilankiusiam merui labai patiko aplinka ir įstaigos veikla. Todėl jis nusprendęs paskatinti kai kuriuos darbuotojus.

„Vokelių“ turiniu nesidomėjo, pati negavo

Savivaldybės viešosios įstaigos direktorė S. Slapšienė „Šiaurės rytams“ patvirtino perdavusi darbuotojams mero dovanas. Tai buvę „vokeliai“, skirti penkiems socialiniams darbuotojams ir buhalterei. Kas buvo tuose „vokeliuose“, kuriuos teikė darbuotojams, direktorė sakė nesidomėjusi. „Vokeliai“, anot įstaigos vadovės, buvo skirti buhalterei ir socialinėms darbuotojoms, kurios labai stengiasi dirbti ir nuoširdžiai rūpintis vaikais.

Susirinkime dovanas gavo tik trys iš penkių darbuotojų, nes dviejų nusipelniusių padėkos darbuotojų tą dieną nebuvo. Viena buvo išvykusi mokytis, kita turėjo nedarbingumo pažymėjimą.

Pati direktorė tvirtino „vokelio“ negavusi.

„Manęs nepaskatino“, - sakė S. Slapšienė.

Pasiteiravus, ar ji steigėjo (savivaldybės) paprašiusi skirti priedą prie atlyginimo, direktorė patvirtino. Sykiu patikslino, kad priedo prašanti ne dėl veiklos. Priedas, pasak viešosios įstaigos direktorės, jai priklausantis pagal įstatymus, reglamentuojančius atlygį už darbą su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais. O tokių „Vaiko užuovėjoje“ yra nemažai.

Pagailo darbuotojų

Meras V. Valkiūnas patvirtino, kad skyrė asmeninių lėšų vaikų globos namų darbuotojams skatinti. „Direktorė man sakė, kad gaila žmonių, kurie tokį sunkų darbą atlieka už menką atlyginimą. Pati direktorė dovanos negavo“, - sakė V. Valkūnas.

Anot mero, jis pats kalbėjęsis su „Vaiko užuovėjos“ buhaltere. Anot mero, iš verslo atėjusi moteris aimanavusi, kad darbo įstaigoje turinti labai daug, viena augina sūnų. Rajono vadovui pagailo moters, todėl nusprendė paskatinti ir ją. Anot mero, jo sprendimas paskatinti globos namuose dirbančius žmones buvęs impulsyvus.

Kuriuos socialinius darbuotojus skatinti, meras palikęs spręsti direktorei. V. Valkiūnas tikisi, kad direktorės sprendimas buvo objektyvus ir teisingas.

Direktorės atlyginimo klausimas – diskusijų objektas

Meras patvirtino, kad savivaldybėje gautas S. Slapšienės prašymas skirti priedą prie atlyginimo, kuris esą jau turėjo būti mokamas seniai. Dabar, anot rajono vadovo, tarp savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Kęstučio Knizikevičiaus ir Personalo skyriaus vedėjos Ingos Kučienės vyksta diskusija dėl priedo skyrimo „įstatymiškumo“.

Pasak mero, jis stengsis, kad savivaldybės viešųjų įstaigų vadovų atlyginimai (juos nustatyti ar koreguoti yra mero kompetencija) būtų peržiūrėti. Pasak mero, bus žiūrima, ar minėtų įstaigų vadovų atlyginimai yra tolygūs pagal darbo krūvį, atliekamas funkcijas ir pan.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas K. Knizikevičius teigė, kad „Vaiko užuovėjos“ direktorė prašymą dėl priedo prie atlyginimo palikusi jo vadovaujamame skyriuje. Prašymas buvo skirtas merui V. Valkiūnui. Skyriaus vedėjas K. Knizikevičius su prašymu susipažinęs, parašęs rezoliuciją, kad skirti priedą netikslinga, prašymą perdavė adresatui - merui.

„Direktorė vadovaujasi tokiais teisės aktais, kurie skirti biudžetinėms, o ne viešosioms įstaigoms“, - sako K. Knizikevičius, aiškindamas, kodėl manantis, kad priedą S. Slapšienei skirti netikslinga.

Mokyklų vadovų atlyginimas – tarybos kompetencija

Apie kalbas, kad rengiamasi kelti mokyklų vadovų atlyginimus, „Šiaurės rytai“ teiravosi savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Rimanto Jociaus. „Net nežinau, ką pasakyti, kaip bus su tuo atlyginimų didinimu.

Mes esame parengę sprendimą rajono savivaldybės tarybai dėl naujos mokyklų direktorių apmokėjimo už darbą tvarkos. Joje nurodyta, kad įvertinus direktorių veiklą atlyginimas gali keistis. Tačiau jis gali ne tik didėti, bet ir mažėti“, - sakė vedėjas R. Jocius.

Mokyklos vadovų atlygio nustatymas yra ne mero, o rajono savivaldybės tarybos kompetencijoje.

 

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video