Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Meras šilutiškių nepaliko už durų: virtualiai kalbasi apie kelius, mokyklas ir… euroviziją

Priešmokyklinukų ir pirmokų maitinimas karantino metu, šilutiškių grupės pasirodymas nacionalinės Eurovizijos pusfinalyje, nauji dviračių takai, sulopyti keliai, investuotojų pritraukimas į Šilutę, daugiabučių aplinkos tvarkymas ir kompostinių įrengimas - tai Šilutės rajono gyventojams rūpintys klausimai. Juos jie uždavė merui Vytautui Laurinaičiui jo „Facebook“ paskyroje.

Karantino suvaržymai apribojo ir mero bendravimą su gyventojais, jis negali interesantų priimti kabinete, tad rūpimus klausimus, problemas kviečia parašyti feisbuke, o vėliau į juos atsako filmuotoje medžiagoje.

Tikime, kad tos pačios problemos rūpi ir daliai mūsų skaitytojų, tad kviečiame susipažinti su mero atsakymais.

„Gal galėtumėte paaiškinti, kodėl kaimyniniuose rajonuose visus priešmokyklinukus ir pirmokus už nelankytas dienas (ne tik per karantiną) pasiekia jiems skirti pietų pinigėliai, suformuojant maisto krepšelį į namus. Tuo tarpu Šilutės savivaldybėje – ne. Iš šalies atrodo, kad taupoma vaikų sąskaita. Taip pat įdomu, kodėl priešmokyklinukams pateikiamos sąskaitos už ugdymą (1 d. – 0,40 Eur), kuriems lankymas jau privalomas? Juk Lietuvoje nemokamą mokslą garantuoja Konstitucija… Žinau, kad gretimuose rajonuose tokio mokesčio atsisakyta. Iš anksto dėkoju už atsakymą“, – klausia Jonas iš Švėkšnos.

Mes pasidomėjome, kad daugumoje mokyklų, kur yra priešmokyklinės grupės, formuojami maisto krepšeliai. Tai Valstybės pinigai, skirti nemokamam maitinimui.

Kalbant konkrečiai apie Švėkšnos darželį, ten galbūt ir buvo praleistas vienas kitas mėnuo.
Karantino metu be išimties formuojami krepšeliai ir priešmokyklinukams, ir pirmokams. Ne karantino metu ugdymo įstaiga turi atsižvelgti, dėl ko vaikas nelanko. Jeigu nelanko be pateisinamos priežasties, nemanome, kad turėtų būti formuojamas tas krepšelis. Jeigu vaikas susirgo, tai ir ne karantino metu krepšelis turėtų būti formuojamas. Taip ateityje bus visoje Savivaldybėje. Aš dėl šio klausimo esu dėkingas Jonui ir pasidomėsime dažniau, kaip visa tai vyksta.

Dėl 40 centų už ugdymą yra dvejopa situacija. Mokyklose, kur yra priešmokyklinės grupės ir ugdymas vyksta keturias valandas, nerenka mokesčio, tėvai patys perka pratybų sąsiuvinius, kitas priemones.

Darželiuose, kur yra priešmokyklinės ugdymo grupės, kur vaikai praleidžia daugiau laiko, 40 centų mokestis yra renkamas. Tai nėra blogas dalykas, nes tėvams nereikia pirkti nei pratybų sąsiuvinių, nei kitų priemonių.

Jeigu būtų tėvų pageidavimas, dėl šio klausimo galėtume dar kalbėtis, kad toks mokestis miesto darželiuose nebūtų renkamas.

„Rekonstravus kelius į Rusnę, Žemaičių Naumiestį, šalia buvo padaryti dviračių ir pėsčiųjų takai. Norėtųsi tokių takų daugiau rajone, o ne tik kur pilamas naujas kelias. Ar yra numatyta programoje ir skirta lėšų tokiems darbams atlikti?“, – klausia Rimantas.

Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos gauname pagal tam tikrą formulę paskaičiuotas lėšas kelių priežiūrai ir rekonstrukcijai. Tai sudaro apie 3 milijonus visai savivaldybei visiems metams. Iš šių lėšų būtų galima įrengti ir naujus dviračių takus, bet jų neužtenka – reikia ir žvyrkelius prižiūrėti, ir gatves asfaltuoti. Mes negalime skirti tiek lėšų, kiek norėtume dviračių takams, bet tokią programą turime. Esama numatę ir daugiau dviračių takų, bet šiandien stengiamės užbaigti tuos, kurie yra pradėti.

„Kada vaikai grįžta į mokyklą, į normalų gyvenimą?“, – klausia Aurelijus.

Sunku pasakyti. Priešmokyklinės ir ikimokyklinės įstaigos dirba, kai kurie vaikai lanko. Kiti mokiniai mokosi nuotoliniu būdu, kadangi dar nėra gera pandemijos situacija.

Sergamumas koronavirusu Šilutės savivaldybėje ženkliai mažėja, registruojama perpus mažiau naujų atvejų ir ligoninėje gydoma perpus mažiau pacientų.

Aš manau, kad esant tokiai situacijai, vaikai į mokyklas grįš gal balandžio, gal gegužės mėnesį. Sprendimus priima ir karantino sąlygas nustato Vyriausybė. Man sunku kažką prognozuoti.

Meras V. Laurinaitis mano, kad pavasarį atgims statybų sektorius, kuriame reikės
nemažai darbuotojų. „Šilutės baldai“ jau pradėjo seno cecho griovimo darbus, vietoje jo statys naują pastatą.

„Kaip rajono valdžia mato darbo rinką Šilutės rajone 2021 metų pabaigoje? Kuo mūsų rajonas įdomus potencialiems investuotojams, neskaitant turizmo, ką galime jiems pasiūlyti? Kaip juos norime pritraukti į Šilutės rajoną?“, – klausia Arūnas.

Šiandien 19 proc. bedarbystė Šilutės rajono savivaldybėje. Pavasarį šis procentas turėtų sumažėti, nes prasidės lauko ir statybų darbai. Manau, kad kaip ir pernai, taip ir šiais metais trūks darbuotojų, ypatingai statybos sektoriuje. Ir nors yra darbuotojų stygius, ne visi nori dirbti ir stengiasi užsiimti kita veikla, nors ir registruojasi Užimtumo tarnyboje.

Kalbant apie investuotojus, formuojame ne vieną sklypą, numatytą pramoninei statybai. Didesnė problema yra dėl specialistų. Pirmiausia verslininkai domisi, kokių specialistų yra Šilutėje arba gretimuose rajonuose, ar jie paruošti.

Apie tai diskutuojame ir su Klaipėdos universitetu, ir su Profesinio rengimo centru Šilutėje. Dėl specialistų stokos yra kliūčių ir investuotojams regionas nėra patrauklus. Bet aš manau, kad tai yra laiko klausimas ir ateityje specialistų padaugės ir atsiras investuotojų.
Beje, Šilutės rajone yra didelės galimybės turizmo plėtrai.

„Kada numatyta sutvarkyti Smėlyno gatvės kelią – lopas ant lopo ir lope skylė. Taip pat apšvietimas – stovi tik 3 lempos nuo sovietmečio, kaip ir kelias 1985 metų“, – klausia Aušra.

Kelio lopus sutvarkysime. Kalbant apie rekonstrukciją, seniūnijoje yra komisija, kurią sudaro seniūnaičiai, bendruomenių atstovai, seniūnas. Jie sprendžia eiliškumą, kokią gatvę tvarkyti pirmiau, kokią vėliau.

Negaliu pasakyti, kelinta eilėje yra Smėlyno gatvė, bet kada ją rekonstruoti, nuspręsti turi komisija. Būtų tikslingiau kalbėtis su Traksėdžių seniūnaičiu ir jį įpareigoti dėl tos gatvės eilės pakoregavimo ar įtraukimo į eilę. Savivaldybė gatvių remonto eilės nesudaro.

Apšvietimą žadame tvarkyti visame mieste ir šis procesas prasidės greitai. Visose miesto gatvėse ir priemiesčiuose bus pakeisti šviestuvai, jų bus tiek, kiek priklauso pagal reikalavimus.

„Kodėl Šilutėje neveikia karščiavimo klinika ?“, – klausia Laima.

Šilutės ligoninėje, prie Priėmimo skyriaus yra izoliatorius, kuriame COVID-19 testo rezultato gali laukti blogai besijaučiantys pacientai. Karščiavimo klinika veikė pavasarį, tačiau specialistai neturėjo darbo, sąnaudos buvo didelės, o nauda minimali. Dėl to, pasitarę su vyriausiuoju gydytoju, specialistais, manome, kad izoliatorius yra geriau nei karščiavimo klinika.

Ką galvojate apie šilutiškių grupės pasirodymą nacionalinėje Eurovizijoje?

Vertinu labai palankiai ir tikrai didžiuojuosi, kad mūsų grupė pateko į pusfinalį. Kviečiu visus šilutiškius palaikyti šią grupę.

Kokia tipinė jūsų darbo diena?

Kaip ir visų Savivaldybės darbuotojų, mano darbo diena prasideda 8 val., kartais anksčiau. Dabar pasikeitusi darbo diena, nes interesantai nepriimami Savivaldybėje, dėl to bendraujame nuotoliniu būdu. Kai pasibaigs, priimsiu interesantus kiekvieną dieną.

Darbo dienomis man dažnai tenka išvažiuoti, dalyvauti posėdžiuose, susitikimuose.

Rekomenduojami video