Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Medžiotojai pradeda medžioklės sezoną

Kėdainių rajono medžiotojai rinkosi į šventę, kurioje paskelbta šiųmetės medžioklės sezono pradžia. Tradiciškai, prieš žengdami į miškus, krašto medžiotojai rankos taiklumą išbandė šaudykloje. Čia buvo aptarti ir ateities planai.

Kas tai?

„Medžiotojai medžioklės sezoną supranta kaip laukinių gyvūnų reguliavimą. Laukiniai gyvūnai turi savo brandos laikotarpį, kai atvesti jaunikliai užauga, papildo savo gyvūnų rūšies populiaciją. Remiantis Lietuvos Respublikos Medžioklės taisyklėmis, nuo spalio 15 iki vasario 1 dienos leidžiama medžioti varant, tai yra gyvūnų reguliavimas pagal terminus. Į šį procesą buriasi didesnė medžiotojų dalis“, – paaiškino Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Skiria daug laiko

Spalio pradžioje kolektyvuose organizuojamos medžiotojų šventės su šeimomis, kviečiančios praleisti laiką gamtoje.

„Kolektyvai šiose šventėse daug dėmesio skiria šaudymo varžyboms. Taip medžiotojai kelia savo šaudymo meistriškumą. Stengiasi tiksliau pataikyti į gyvūną ir kuo mažiau sužeisti žvėris. Noriu pasidžiaugti kolektyvais, kurie tam skiria daug laiko.

Šlapaberžėje vyko šaudymo varžybų šventė, kurioje dalyvavo ir akies taiklumą demonstravo Lietuvos Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas. Visiems linkiu  gražių akimirkų gamtoje. Nei plauko, nei tauko“, – linkėjo L. Stanevičius.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video