Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mediko kabinete tapo nepageidaujamos

Ukmergiškė Daiva išsakė skaudžius priekaištus apie Ukmergės PSPC darbuotojus.

Pasakojo, kad rengiantis vaiko operacijai sostinės gydymo įstaigoje teko apsilankyti pas Ukmergės medikus – turėjo atlikti privalomus kraujo tyrimus.

Kadangi gydytoja, pas kurią yra prisirašę, atostogauja, teirautis dėl to nuėjo pas vienintelį tuo metu dirbusį pediatrą.

Sakė, anksčiau buvo prisirašę prie šio gydytojo, bet vėliau pasirinko kitą. Užėjus į kabinetą iš pradžių su dukra buvo sutiktos normaliai – paaiškinta, kokių tyrimų reiks. Tačiau išeinant išgirdo, kaip slaugytoja pranešė gydytojui, kad esą šie pacientai buvę jo, tačiau išėjo.

Nurodytą dieną mama su dukra laboratorinius tyrimus atliko, tačiau registratūroje sužinojo, kad pas tą vienintelį gydytoją numerėlių nėra. Patarė eiti prie kabineto ir laukti.

Taip ir padarė, bet kai buvo pakviestos, slaugytoja liepė eiti į registratūrą ir prašyti, kad „iškeltų kortelę“.

Daiva sako: „Nuėjau į registratūrą ir pasakiau, kad liepta „iškelti kortelę“. Registratūroje iš jos pradėjo šaipytis, sako – „kas per nesąmonė – iškelti kortelę“. Paskui vis dėlto nuėjo ieškoti kortelės, demonstratyviai padėjo ant stalo ir sako: „Štai, prašom – „iškėliau“.

Daiva tikino toliau su vaiku vėl keliavusi atsiimti tyrimų, paskui vėl – į gydytojo kabinetą. Ten esą gavusi prašytus operacijai reikalingus išrašus. Tačiau daktaras nė nepaaiškino, ar jie geri, ar galima vykti į Vilnių operacijai. Iš patirties žino, kad galėjo būti ir blogi – tokie, kai nuvykus operacijos chirurgai tikrai nedarytų.

Negana to, Daiva sako išgirdusi ir gydytojo repliką – kadangi dukra buvo prirašyta, bet iš jo išėjo, dabar pas jį nepageidaujama.

„Kas yra – nepageidaujama, mums juk po operacijos reikės čia lankytis, reikės, kad gydytojas apžiūrėtų, o mūsų daktarė atostogauja“, – kalbėjo ukmergiškė, kuri jau pradėjo ieškoti kitos gydymo įstaigos, į kurią ketina persiregistruoti.

Paprašėme, kad šią situaciją pakomentuotų l. e. p. Ukmergės PSPC vyr. gydytojas Justas Šakalys.

Laikinasis įstaigos vadovas apgailestavo, kad poniai Daivai teko patirti nesklandumų lankantis Ukmergės poliklinikoje. Pasak jo, gavus skundą buvo nedelsiant pasikalbėta su gydytoju – tyrimų atsakymai poniai Daivai buvo pakomentuoti, vykti į ligoninę jos dukra galėjo.

„Pagal Ukmergės poliklinikoje galiojančią tvarką, jei nėra numeriukų, pacientas registruojamas pas šeimos gydytoją planiniam vizitui. Šiuo metu aktyviai ieškome budinčio gydytojo, kuris galėtų priimti žmones jų šeimos gydytojo atostogų metu ar atsitikus nenumatytiems atvejams.

Norime priminti, kad kilus bet kokioms konfliktinėms situacijoms ar nesusipratimams siūlome kreiptis tiesiai į poliklinikos administraciją – visuomet mielai pagelbėsime ir padėsime išspręsti kilusius nesklandumus.

Po dukros operacijos ponią Daivą kviečiame atvykti arba pas mus, arba pas gydytoją, pas kurį ji yra prisirašiusi. Gydymo įstaigą ar šeimos gydytoją kiekvienas pacientas turi rinktis pats, tačiau Ukmergės poliklinikoje tokie atvejai itin reti“, – sakė J. Šakalys.

Rekomenduojami video