Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Medikams - nuo cepelinų iki kebabų

Ar kada nors susimąstėte, kad gydytojams šiuo metu galėtumėte padėti, jei sėdėdami namuose ne patys gamintumėte, o užsakytumėte maisto iš kavinių?

Tokį netikėtą prašymą klaipėdiečiams siunčia jau antra savaitė uostamiesčio medikams šiltą maistą tiekiančių kavinių savininkai.

„Dažnai mūsų žmonės klausia, gal reikėtų pervesti pinigų ir taip prisidėti prie mūsų vykdomos akcijos. O mes atsakome paprastai: „Labai padėtumėte, jei užsakytumėte maistą iš tų kavinių, kurios vykdo šią akciją. Jūs padėsite mums išgyventi, o mes galėsime padėti medikams“, - pasakojo uostamiestyje vykdomos gražios akcijos koordinatorė, restobaro „Tabu“ ir kavinės „Raketa“ vadovė Aistė Stasiulienė.

Jėgų negailintiems medikams dabar reikalingas bet koks palaikymas. Tad dar praėjusios savaitės pradžioje A. Stasiulienė su kolegėmis nusprendė nuvežti jiems šilto maisto.

Tiesa, moteris pripažįsta, kad ne visų uostamiestyje veikiančių ligoninių administracijos tokią dovaną priėmė išskėstomis rankomis. Buvo ir tokių, kurie išprašė lauk.

„Bet kai apie šią intenciją prabilome socialinėje erdvėje ir prie mūsų iniciatyvos ėmė jungtis kitos kavinės, sulaukėme prašymo iš greitosios pagalbos medikų, kad jiems labai praverstų šiltas maistas. Tokios paramos reikia ir mobiliajame punkte dirbantiems medikams, jiems talkinantiems savanoriams, taip pat tokią pagalbą noriai priima Jūrininkų ligoninėje ir Vaikų ligoninėje dirbantys medikai. Dabar net nepajėgiame tenkinti poreikio“, - pasakojo A. Stasiulienė.

Ji pati kiekvieną rytą išsiaiškina, koks yra tos dienos poreikis, surenka informaciją, kurios kavinės galės pagaminti maistą ir pati jį išvežioja.

„Laikausi visų saugumo reikalavimų. Tikrai jokio kontakto nėra. Atvežu, padedu, pasimojuojame, ir viskas“, - patikino moteris.

Pasak jos, patiekalų asortimentas uostamiesčio medikams - pats įvairiausias. Nuo cepelinų iki kebabų.

Maistą, gėrimus ir skanumynus medikams ruošia „Piccolini“, „Black Pepper“, „Hot pizza“, „Enter Cafe“, „Gundė„, „Tabu“, „Raketa“, „Niam niam“, jau prisijungė ir „Pramogų banko“ kavinės.

„Kai kurių kavinių virtuvės veikia, nes jie gamina maistą išsinešti, bet yra ir tokių, kurie į darbą ateina tik dėl šios akcijos. Pavyzdžiui, „Gundės“ šeimininkė pati ateina kiekvieną rytą tik tam, kad išvirtų medikams puodą cepelinų„, - pasakojo A. Stasiulienė.

Kasdien medikams nuvežama per pusšimtį šilto maisto porcijų.

„Džiaugtumėmės, jei prisijungtų dar daugiau kavinių, nes tada galėtume gydytojus maitinti pamainomis. Suprantame, kad dabar labai sunkus metas visiems, bet vis tiek žmonėms norisi dirbti. Bent jau mūsų šaunus kolektyvas palaiko idėją, kad geriau dirbti ir padėti kitiems, nei sėdėti namie be darbo“, - kalbėjo idėjos iniciatorė ir vylėsi, kad jėgų ir entuziazmo pakaks viso karantino metu.

 

Rekomenduojami video