Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Medekšiuose degė 5 ha ražienų

Pastarosiomis dienomis Kėdainių ugniagesiams vos ne kasdien tenka gesinti degančias ražienas. Gaisrai dažniausiai kyla dėl pačių gyventojų neatsargumo. Štai antradienio popietę Kėdainių rajone sudegė net penki hektarai ražienų, o gaisras kilo dėl to, kad gyventojas neatsargiai kūreno laužą. 

Didelis plotas 

Bendrąjį pagalbos centrą antradienį 11.17 val. pasiekė neprisistačiusio asmens pranešimas, kad Pelėdnagių seniūnijos Medekšių kaimo laukuose dideliame plote dega kviečių laukas. Į įvykio vietą nedelsiant išskubėjo arčiausiai įsikūrusi Pramonės ugniagesių komanda. Atvykę ugniagesiai išvydo, jog dega didžiulis laukas ražienų. Ugniagesiai iškvietė pastiprinimą ir į nelaimės vietą jau netrukus išskubėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skyrius.

Pavyko sutramdyti

Ugniagesiams per valandą pavyko numalšinti ugnį. Buvo konstatuota, kad išdegė penki hektarai ražienų, o gaisras kilo dėl to, kad gyventojas neatsargiai kūreno laužą. Pasirodo, žmonės kūreno laužą, jo neprižiūrėjo ir ugnis išplito į laukus. Žmonės patys bandė gesinti laukus nešdami ir pildami vandenį kibirais, tačiau prieš didžiules liepsnas jie buvo bejėgiai.

Ne pirmas

Pastarosiomis dienomis Kėdainių ugniagesiams vos ne kasdien tenka gesinti degančias ražienas. Ugniagesių teigimu, gaisrai dažniausia kyla dėl pačių gyventojų neatsargumo.

Štai dar tą patį vakarą Krakių seniūnijos Šmotiškių kaime išdegė du hektarai ražienų. Prieš kurį laiką tos pačios seniūnijos Digraičių kaime išdegė 500 arų ražienų. Penktadienį taip pat Krakių seniūnijoje užsidegus kombainui liepsnos persimetė ir į ražienų laukus. Ugnį suvaldė tik atskubėję ugniagesiai. Nelaimė įvyko Mumaičių kaime. Gaisro metu išdegė 3 ha ražienų.

Pernaravos seniūnijos Paaluonio kaime degė didžiulis plotas ražienų ir pievos. Ugniagesiams per tris valandas pavyko užgesinti 500 arų plote degusių ražienų ir 100 arų plote degusių nekultų javų. Manoma, jog gaisras buvo sukeltas tyčia.

Prieš savaitę Pelėdnagių seniūnijos Juciūnų kaime išdegė 1,5 ha plotas sausų ražienų.

Gresia baudos

Ugniagesiai primena, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių ir įstatymų, kitaip laužų degintojams gresia ne tik įspėjimai, bet ir solidžios baudos.

„Laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir statinių, be priežiūros jų nepalikti,

baigus degti laužavietei būtina ją visiškai užgesinti – užpilti vandeniu ar žemėmis. Nepilti laužavietės likučių ar šašlykinėje panaudotų anglių į buitinių šiukšlių konteinerius. Draudžiama išsemtus pelenus iš šildymo įrenginių laikyti plastikinėse tarose. Poilsiaujant prie vandens telkinių, miškuose ar atvirose teritorijose, kur yra sausos žolės plotai, nekurti laužaviečių, nemėtyti neužgesintų nuorūkų“, – paaiškino Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius.

Rimtas nusikaltimas

Ugniagesiai primena, kad žolės ar ražienų deginimas laikomas piktybiniu nusikaltimu, už tai gresia bauda. Neretai gali tekti ne tik sumokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą.

Administracinių nusižengimų kodekse dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video