Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Medekšių gyventojai važinės karieta

Ir kas pasakys, kad Kėdainių rajono žmonės neišradingi. Štai Pelėdnagių seniūnijos Medekšių kaimo gyventojai visai neseniai įsigijo karietą, kad švenčių ar linksmesnių dienų metu po kaimą būtų galima keliauti arklio traukiamu vežimaičiu. Naująjį pirkinį jau išbandę kaimo vaikai ir pagyvenę žmonės neslėpė džiaugsmo – tai puikus pirkinys.

Labai norėjo

„Mūsų  bendruomenės nariai keliaudami mato daug įdomių dalykų. Esame matę karietą ne viename kaime. Tikrai, pamanėme, koks šaunus sumanymas – per šventes žmones vėžinti karieta. Ėmėme ir sugalvojome ją įsigyti. Kadangi patys turime arklį, tai trūko tik vežimaičio. Paieškos ilgai netruko. Radome vežimaitį, tiesa, prastokos būklės, bet nusprendėme jį susiremontuoti“, – pasakojo idėjos sumanytoja Medekšių kaimo seniūnaitė Irena Straukienė.

Teko remontuoti

Įsigijus karietą medekšiškiams dar teko nemažai paplušėti, kad ji galėtų važiuoti. Kaimo vyrai nemažai dirbo ir karieta galų gale buvo suremontuota. Karietą buvo nutarta išmėginti minint Medekšių kaimo bendruomenės įkūrimo penkiolikos metų jubiliejų. Kaimo gyventojas Andrejus Gumenko sutiko pakinkyti savo kumelę ir pavėžinti į kaimą atvykusius svečius bei vietos gyventojus. Sveteliams pasivažinėjimas karieta po kaimą paliko tik gražiausius įspūdžius.

Labai patiko

„Visiems labai patiko. Patiko ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Daug ratų teko apsukti aplink kaimą, net kumelė labai pavargo. Bet įspūdžių buvo visiems. Smagu, kai galime dovanoti žmonėms geras emocijas, gerą laiką. Seniūnaitė žada, kad per didesnes šventes taip pat bus galima pasivažinėti. Tiek ji, tiek aš turim arklius, tad čia tikrai nėra problema. Turiu ir aprangą linksmesnę, kad sveteliams būtų linksmiau. Pakinkyti užtrunka vos kelias minutes. Pakinkai ir važiuoji“, – šypsojosi vadeliotojas A. Gumenko.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video