Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mažėja kabinetinių policininkų

Jau nuo sausio 1 dienos gatvėse dirbančių policijos pareigūnų padaugės daugiau kaip dvigubai ir tiek pat sumažės kabinetinių darbuotojų skaičius. Taip pat keičiasi policijos struktūra. Apie tai Savivaldybės vadovams ir specialistams pasakojo Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas ir Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Nerija Ropienė.

Pasak Nerijos Ropienės, pokyčiai policijoje prasidėjo jau gegužę, kai Šilutės policijos komisariate nebeliko budėtojų, nuo liepos 1 d. nebeliko ir nepilnamečių reikalų inspektorių, o nuo kitų metų keičiasi visa policijos struktūra. Šiais pokyčiais norima padidinti bendrą pareigūnų skaičių, operatyviau reaguoti į teisėtvarkos pažeidimu, efektyviau ir greičiau tirti nusikaltimus, racionaliau organizuoti darbą.

Šilutėje šiuo metu yra 37 kabinetiniai pareigūnai, o nuolatos patruliuoja, vadinamieji „dirbantys gatvėje“ – 23. Devynias teritorijas aptarnauja trys policijos ekipažai. Po pertvarkos kabinetuose liks 24 pareigūnai, o patruliuos 48, aptarnaujama zona bus suskirstyta į tris teritorijas, jose budės 6 ekipažai.

Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas „Pamariui“ dar pridūrė, jog laukiama, kad artimiausiu metu pareigūnų pagausės 7 naujais: trys ateis baigę mokslus, kiti sugrįš iš kitų struktūrų ir darbo vietų.

Anot komisaro, į naują tvarką atsižvelgiama ir remontuojant patalpas. Numatyta, kad gatvėse patruliuojantieji pareigūnai kabinetuose ilgai neužtruks, todėl penkiems pareigūnams numatyta viena darbo vieta kabinete. Tuo tarpu nuolat dirbantiems kabinetuose bus sudarytos geresnės darbo sąlygos – dabar tokie specialistai dirbs po vieną kabinete.

Pasak komisaro, kad suintensyvėtų patruliavimas, Šilutei reikėtų dar 1-2 automobilių. Tikimasi juos gauti, o kol kas bus patruliuojama nuolat keičiantis ekipažams, kad transporto priemonės nestovėtų be darbo.

„Iš vienos pusės, stengiamės mažinti besidubliuojančių darbų skaičių. Pavyzdžiui, kai buvo budėtojas, jis apie nusikaltimą dar turėdavo pranešti budėtojui į Tauragę ir ten buvo duodami nurodymai. Dabar tai daroma tiesiogiai, sutaupant vieną darbo vietą, o kas svarbiausia, 3-4 labai brangias minutes. Kita vertus, reikia, kad patruliai pasirodytų gyvenvietėse ir dėl prevencijos, nes jau girdisi skundų, kad žmonės kaimuose po pusmetį nemato pareigūnų ir pradeda įsidrąsinti išgėrę net važinėti į vietos parduotuvę“, – pasakojo Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Jis priminė, kad į svarbų „A“ kategorijos įvykį pareigūnai turi atvykti per 12 minučių, „B“ kategorijos – per 20 minučių. Dabar darbo koordinavimas bus centralizuotas, į pagalbą skubės arčiausiai įvykio vietos esantis ekipažas (panašiai po pertvarkos veikia ir greitosios pagalbos tarnybos).

Anot komisaro, įgyvendinti pokyčiams papildomų resursų praktiškai negaunama, efektą stengiamasi pasiekti pertvarkant veiklą.

Reagavimo skyrius imsis veiksmų gavęs pranešimą, teiks pagalbą gyventojams, tirs nusikaltimus, rečiau, negu veiklos skyrius, bet taip pat patruliuos gatvėje.

Keičiasi ir policijos struktūra. Viešoji ir kriminalinė policija pertvarkomos į reagavimo ir veiklos skyrius. Veikos skyrius tirs aiškias nusikalstamas veikas, skundus, vykdys administracinę teiseną, patruliuos priskirtoje teritorijoje, kurioje praleis 50-70 proc. darbo laiko. Šiame skyriuje dirbs ir bendruomenės pareigūnai. Teritorijas aptarnaujančių pareigūnų sudėtis nesikeis.

„Stengsimės, kad žmogus vietoje gautų visapusišką pagalbą, nebūtų siuntinėjamas nuo vieno pareigūno pas kitą, iš vienos institucijos į kitą. Bus paviešinti pareigūnų kontaktiniai duomenys, gyventojai galės teirautis, kaip vyksta tyrimas. Manome, kad taip pavyks sumažinti ir bylų tyrimo terminus“, – aiškino komisariato viršininkas.

Susitikimo dalyviai turėjo jam klausimų.

Komunikacijos skyriaus atstovas Antanas Balvočois teiravosi, kur tiriami kibernetiniai nusikaltimai ir ar turi teisę tam tikri Savivaldybės darbuotojai surašyti administracinių pažeidimų protokolus. Pasak A. Mikalausko, nuo 2014 metų elektroninėje erdvėje padaryti nusikaltimai tiriami apskrityse. Šilutėje tokių nusikaltimų netiria. Kalbėdamas apie protokolų rašymą, komisaras sakė, kad šioje srityje su Savivaldybe bendradarbiaujama, tačiau Savivaldybės tarnautojai nėra gerai pasirengę savarankiškai surašyti administracinių pažeidimų protokolą.

Administracijos direktorius Sigitas Šeputis teiravosi, ar vyresnio amžiaus pareigūnai yra fiziškai pasirengę budėti gatvėse. Į tai viršininkas atsakė, kad visi pareigūnai kasmet laiko fizinio parengimo ir šaudymo testus.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Indra Pranaitienė domėjosi, ar ir toliau bus vykdoma prevencinė veikla su jaunimu, kaip ir anksčiau pareigūnai lankysis mokyklose, ar policijos komisariate atsiras specialus kambarys nepilnamečiams apklausti. Viršininkas patikino, kad toks kabinetas atsiras, o vykstant policijos pertvarkai, dėmesio prevencinei veiklai ir darbui su jaunimu nesumažės. Pasak A. Mikalausko, šioje srityje iš esmės keičiasi tik pavadinimas.

Vaidotas VILKAS

Rekomenduojami video