Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Mazda“ automobilių pirkėjams – proga susipažinti su tapyba

„Mazda Lietuva“ kartu su žinomu dailininku, fotografu ir muzikantu Algiu Kriščiūnu atvėrė naują jo kūrinių galeriją, kurioje – dar niekam nematytas menininko paveikslas ir didžiausias interjere integruotas tapybos darbas. Tiesa, paroda įsikūrė kiek neįprastoje vietoje, „Mazda“ automobilių salone. Tačiau autorius sako, kad menas žmones turi pasiekti visur, o automobilių gamintojo atstovai džiaugiasi pagal prekių ženklo vertybes praturtinta eksponuojamų modelių aplinka.

Nepamesti vidinio vaiko

Besidomintiems naujais automobiliais Vilniuje nušvito menu. Automobilių salone buvo atidaryta pirmoji naujos koncepcijos „Mazda Gallery“. Joje savo tapybos parodą pristatė dailininkas, fotografas ir muzikantas A.Kriščiūnas.

Atidarymo proga susirinkusieji stebėjo unikalų dailininko A.Kriščiūno, taip pat kompozitoriaus Dariaus Žičkaus ir dirbtinio intelekto sukurtą pasirodymą, o svarbiausia – pirmieji pamatė naujausią A.Kriščiūno paveikslą „My Inner Child is Ageless“.

„Mano vidinis vaikas neturi amžiaus. Šiame paveiksle dėdulė tempia už virvutės vaikišką mašinėlę ir tuo džiaugiasi. Jis džiūgauja, kad nepametė vidinio vaiko, kuris yra kiekviename mūsų. Nepameskime jo patys virsdami pernelyg susireikšminusiais suaugusiaisiais. Į gyvenimą reikėtų žiūrėti ne taip rimtai, kaip mes pratę, tuomet būsime laimingesni ir amžius mums nebus svarbus“, – apie paveikslo esmę pasakoja autorius A.Kriščiūnas.

Ideali vieta naujai galerijai

Be naujojo A.Kriščiūno darbo, salone išstatytus automobilius apsupo dar septyni autoriaus paveikslai. Šeši papuošė sienas, o vienas paveikslas vitrininiuose languose ryškiomis spalvomis nuskaidrino niūrų dienos dangų. Unikalus paveikslas yra didžiausias interjere eksponuotas tapybos darbas, traukiantis akį iš toli ir nepaliekantis abejingų. Jis netradicinėje meno galerijoje bus eksponuojamas laikinai.

„Mazda“ automobiliai visuomet pasižymėjo kokybe bei elegancija. Jie gaminami taip kruopščiai, kaip meno dirbiniai, tad galerija papildo šio prekių ženklo vertybes, suteikia salonui spalvų, jaukumo bei gyvybės. Tarp „Mazda“ vairuotojų – daug meniškos sielos žmonių, amatininkų, gyvenančių kūryba, taigi ši galerija markės ekspoziciją pagaliau padaro tokią, kokia ji ir turi būti“, – novatorišką salono virsmo į galeriją prasmę paaiškina Japonijos gamintojo automobiliais prekiaujančios „Inchcape Motors“ rinkodaros projektų vadovė Milda Vitkauskaitė.

Savo ruožtu A.Kriščiūnas priduria, kad menas nėra vien paveikslai, kabantys muziejuose. Pašnekovo teigimu, menas yra kuriamas tam, kad jį matytų žmonės ir jis juos džiugintų.

„Meno visur turi būti kuo daugiau. Manau, kad tai yra dar viena puiki vieta, kur žmonės gali išvysti menininkų kūrinius. „Mazda“ salonas yra estetiškas, ten didelės, šviesios erdvės ir šiaip patys automobiliai lyg meno kūriniai. Tai bus puiki erdvė, kur žmonės galės pažinti meną, nes jo trūksta. Tam, kad gyvenimas būtų šviesesnis“, – naujosios savo darbų galerijos vietą apibūdina žinomas menininkas.

Unikalus pasirodymas

Atidarymo renginyje susirinkę svečiai turėjo progą išvysti unikalų pasirodymą: dirbtinis intelektas paveikslus pavertė judančiais vaizdais, o juos gyvai įgarsino šiuolaikinės elektroninės muzikos kompozitorius D.Žičkus.

A.Kriščiūno teigimu, trims parinktiems paveikslams visa tai suteikė papildomų erdvių, prasmių, o dirbtinis intelektas juos papildė vaizdais. Kompozitorius matė pasirodymui parinktus paveikslus, tačiau nežinojo teksto, pagal kurį dirbtinis intelektas statišką meną privers judėti, tad įgarsinimą jis kūrė gyvai.

„Mazda Gallery“ „Inchcape“ salone Vilniuje (Laisvės pr. 137) atvira lankytojams darbo dienomis 8–18 val.

Rekomenduojami video