Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Masinis vakcinavimas, tikėtina, prasidės iki birželio 1 dienos

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė teigia, kad masinį Lietuvos gyventojų vakcinavimą nuo COVID-19 tikimasi pradėti iki birželio pradžios. Vis dėlto ji akcentuoja, kad tiksli masinio vakcinavimo data priklausys nuo vakcinų tiekimo.

Kitą savaitę Vyriausybė turėtų priimti sprendimus, susijusius su tolimesne masinio vakcinavimo nuo COVID-19 tvarka. Garantuoti vakcinavimo pradžios datos negali Kaip penktadienį teigė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė, kol kas, kaip ir numatyta Sveikatos apsaugos parengtame vakcinacijos plane, tikimasi, kad masinis gyventojų vakcinavimas galėtų būti pradėtas vasaros pradžioje.

„Vyriausybė ruošiasi masinei vakcinacijai, kuri, tikėtina, prasidės iki birželio pirmos dienos. Natūralu, Vyriausybė svarsto visus susijusius organizacinius klausimus. Šiandien Vyriausybė diskutavo šiais klausimais.

Praėjusią parą paskiepyta beveik 17 tūkst. žmonių

Masinės vakcinacijos metu reiks susitarti su 1,5 mln. gyventojų. Tai reiškia, turės būtų atlikta apie 3 mln. skiepų. Procesas tikrai sudėtingas ir didelio masto. Žmonės turės žinoti, kada ir kokia vakcina vakcinuojami, kokiame punkte, galės ar negalės atvykti“, – žurnalistams spaudos konferencijoje penktadienį kalbėjo G. Balčytytė.

Eiga priklausys nuo vakcinų kiekio Vis dėlto, kaip pažymėjo Vyriausybės kanclerė, vakcinacijos eiga priklausys nuo vakcinų tiekimo. „Tikimės, kad iki birželio 1 dienos prasidės masinė vakcinacija. Bet pasakyti tikrai, kad tai įvyks birželio 1 d., dar negaliu“, – pridūrė G. Balčytytė.

Čia pat ji teigia, kad šiuo metu gaunamų vakcinų planai leidžia teigti, kad masinis vakcinavimas gali startuoti su vasaros pradžia. „Gaunamų vakcinų planai leidžia teigti, kad galėtume pradėti masinę vakcinaciją birželio 1 dieną. Todėl taip ir teigiame“, – sakė Vyriausybės kanclerė. Taip pat, anot Vyriausybės kanclerės, gyventojai vakcinoms galės registruotis ne tik internetu, bet ir kitais būdais, kuriuos aptars Vyriausybė.

„Pageidautina, kad tai būtų nacionalinė sistema. Tada veiksmas vyksta paprasčiau. Tačiau turi būti įvertintos ir visos techninės galimybės“, – sakė G. Balčytytė. Kad masinė vakcinacija galėtų prasidėti jau birželio mėnesį, nurodyta ir Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytame vakcinavimo plane.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Lietuvoje pirmąja vakcinos doze nuo koronaviruso paskiepyta beveik 349,6 tūkst. gyventojų, antrąja – per 165,7 tūkst. žmonių. Taip pat artimiausiu metu Vyriausybė su ekspertais ketina aptarti, kokiomis sąlygomis Lietuvoje galėtų veikti vadinamasis imuniteto pasas. Jis leistų imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims atverti daugiau veiklų.


Rekomenduojami video