Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Marijampolės merą galės rinkti tik nuolatiniai gyventojai

Per šių metų rugsėjo 10 d. Marijampolės savivaldybėje vyksiančius rinkimus Marijampolės merą galės rinkti tik nuolatiniai gyventojai.

Nuolatiniu savivaldybės gyventoju laikomas asmuo, kuris savo gyvenamąją vietą yra deklaravęs Marijampolės savivaldybės teritorijoje likus ne mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų dienos arba, kuris likus ne mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų dienos, yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Marijampolės savivaldybėje. Kaip primena Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), birželio 12 d. ir yra ta diena, kai iki mero rinkimų lieka 90 dienų.

Vadovaujantis Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymu, savivaldos rinkimuose gali dalyvauti tik nuolatiniai savivaldybių gyventojai.

Prašymus VRK registruoti savarankišku, rugsėjo 10 d. vyksiančių naujų Marijampolės savivaldybės tarybos nario - mero rinkimų, politinės kampanijos dalyviu galima teikti iki birželio 17 d. (ne vėliau kaip iki rinkimų likus 85 dienoms). Kadangi birželio 17 d. yra šeštadienis (nedarbo diena), todėl paskutinė diena pateikti dokumentus yra pirmadienis, birželio 19 d.

Tik savarankiškais politinės kampanijos dalyviais registruoti ir VRK interneto tinklalapyje paskelbti asmenys gali priimti aukas, įgyti turtines prievoles dėl išlaidų politinei kampanijai.

Pareiškinių dokumentų priėmimas (tik iš užsiregistravusių politinės kampanijos dalyviais) vyks nuo birželio 19 d. iki liepos 7 d.

Pateikus pareiškinius dokumentus, įskaitant vieno vidutinio mėnesio atlyginimo dydžio rinkimų užstatą, pretendentams į kandidatus bus išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapai. VRK teigimu, norintys tapti kandidatu į Marijampolės merus, turės gauti šios savivaldybės rinkėjų palaikymą ir surinkti 370 parašų. Rinkėjų parašų rinkimų lapus savivaldybės rinkimų komisijai reikės grąžinti vėliausiai iki rugpjūčio 1d.

Patikrinus pareiškinius dokumentus, kandidatų į tarybos narius-merus sąrašai bus skelbiami ne vėliau kaip šių metų rugpjūčio 11 d.

Nauji Marijampolės savivaldybės tarybos nario-mero rinkimai bus surengti šių metų rugsėjo 10 dieną.

Laisva mero vieta atsirado po sunkios ligos mirus Marijampolės merui Vidmantui Braziui, kuris meru buvo renkamas nuo 2000 m. (išskyrus 2007-2008 m., kai ėjo mero pavaduotojo pareigas).

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad savivaldybėje, kurioje nebelieka tiesiogiai išrinkto mero, per pusmetį turi įvykti nauji mero rinkimai.

Rekomenduojami video