Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mainelytė prakalbo apie anapilin iškeliavusį Dimšą: „ Atmintyje jis išliks šviesi asmenybė“

Trečiadienį Lietuvos kino ir teatro pasaulį sukrėtė skaudi netektis – mirė režisierius, aktorius Petras Dimša. Aktorius buvo gerai pažįstamas serialo „Giminės“ gerbėjams. Šiame seriale taip pat vaidino ir aktorė Vaiva Mainelytė, kuri prisiminė darbą su anapilin iškeliavusiu P. Dimša.

Apie 81-erių aktoriaus Petro Dimšos mirtį naujienų portalui tv3.lt patvirtino prodiuseris Algirdas Žvinakevičius. Anot jo, aktorius mirė po sunkios ligos.

Aktorius puikiai buvo žinomas serialo „Giminės“ žiūrovams. Čia jis įkūnijo ūkininką Juozą Šeputį. Darbą su aktoriumi tv3.lt prisiminė ir seriale vaidinusi Vaiva Mainelytė, kuri įkūnijo veikėjo Antano žmoną Vidą Šeputienę.

V. Mainelytė prisimena, kad dirbti su P. Dimša buvo tikrai lengva, o kūrybinėje aikštelėje šalia jo niekada nestigdavo ir geros nuotaikos. „Jis buvo nuostabus žmogus ir geras aktorius, organiška asmenybė. Seriale jis iš tiesų sukūrė tokio tikro lietuvio charakterį, kuris atsidavęs žemei ir šeimai“, – sako V. Mainelytė.

Aktorė pasakoja, kad be aktorystės P. Dimša domėjosi ir poezija, o ir pačiai aktorei ne kartą yra padovanojęs įsimintinų knygų: „Be to jis buvo ir poetas, turiu jo dovanotų poezijos knygų.

Kūrybinėje aikštelėje, kai filmuodavome, jis buvo tokia siela, visokiausių ir anekdotų prisigalvodavo“, – šypteli aktorių prisiminusi kolegė. Tiesa, prieš septynerius metus P. Dimšą išgyveno ir skaudžią nelaimę. Aktorius mirtinai partrenkė dviratininką.

Tačiau aktorė V. Mainelytė priduria, kad P. Dimša jos atmintyje visada išliks šviesaus atminimo:  „Išgyveno jis ir didelę nelaimę, tačiau mano širdyje jis išliks tikrai šviesi asmenybė.“

Išgarsėjo seriale „Giminės“

Petras Dimša gimė 1938 m. Šadžiūnuose, Seinų apskrityje. Jis baigė 1977 m. Leningrado valstybinį teatro, muzikos ir kinematografijos institutą, kur įgijo televizijos ir kino režisieriaus specialybę. 1965 m. kartu su poetu Martynu Vainilaičiu įkūrė Berniuko Žirniuko teatrą. Nuo 1971 m. dirbo Lietuvos televizijoje.

Daugelio televizijos filmų režisierius ir aktorius. Vaidino populiariuose televizijos serialuose „Giminės“, „Dapkai ir Butkai“. Mirtinai partrenkė dviratininką 2013 metais vairuodamas automobilį ir važiuodamas Vilniuje vienos krypties eismo juosta, P. Dimša partrenkė dviratininką, kuris žuvo.

P. Dimša teisme teigė, kad ne jis, o prieš jį važiavęs tamsus automobilis šonu kliudė dviratininką, prispaudė jį prie stulpo ir nuvažiavo toliau, tačiau, 2016 m. nutartimi Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad yra surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių padaryti neabejotiną išvadą, kad eismo įvykį, dėl kurio žuvo žmogus, sukėlė būtent žinomas aktorius. 2016 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl aktoriaus Petro Dimšos sukelto autoįvykio, konstatavo, kad nėra jokio pagrindo keisti šių teismų sprendimų, įrodymai įvertinti tinkamai ir baudžiamasis įstatymas pritaikytas pagrįstai.

Teismas paliko galioti 6 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją atvirojoje kolonijoje. Nustatyta, kad P. Dimša, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (kraujyje rasta 1,67 promilės). 2018 metų gruodžio mėnesį Kauno apygardos teismas nusprendė P. Dimšą lygtinai paleisti iš Pravieniškių pataisos namų, todėl aktorius į laisvę išėjo anksčiau laiko.

Rekomenduojami video